Atbalsts Ukrainai Kinoteātros Spēlfilma
Janvāris Foto Strokins

Atsaucoties Ukrainas Valsts filmu aģentūras aicinājumam atbalstīt Ukrainas kino industrijas un kinoprofesionāļu izdzīvošanu kara apstākļos, režisors Viesturs Kairišs un studija „Mistrus Media” rīko jaunās filmas “Janvāris” speciālo ziedojumu seansu Ukrainas kinematogrāfistu atbalstam. Tas notiks svētdien, 9. oktobrī, 16:00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē, visas uz filmu iegādātās biļetes būs skatītāju ziedojums Ukrainas kinoindustrijas atbalstam, un vienlaikus tā būs unikāla iespēja filmu novērtēt pirms oficiālās pirmizrādes.

Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris” ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Filmas varoņi ir bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi liek nonākt politikas un vēstures krustpunktā.

“Es savu filmu Janvāris veltīju visiem kinocilvēkiem, kuri atdevuši savas dzīvības, fiksējot jaunāko laiku vēstures notikumus. Mēs visi gribam, lai mūsu draugi un kolēģi Ukrainā var pabeigt savas iesāktās filmas, var fiksēt tur notiekošo un pēc iespējas ātrāk parādīt pasaulei, tādēļ ceram, ka šis īpašais Latvijas seanss mudinās domāt un mudinās palīdzēt Ukrainas kino cilvēkiem,” uzsver filmas režisors Viesturs Kairišs.

Ziedojumu seansu atbalsta filmu studija Mistrus Media, kinoteātris Splendid Palace un Biļešu Paradīze. Visi ieņēmumi no šī seansa tiks ziedoti Ukrainas kinoindustrijas atbalstam, ieskaitot tos Ukrainas Valsts filmu aģentūras speciāli izveidotajā kontā, kas domāts Ukrainas valsts atbalstīto filmu pabeigšanai, izplatīšanai un jaunu projektu attīstīšanai, nodrošinot nepārtrauktību nozares profesionālajos procesos.

Filma Janvāris starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Traibekas filmu festivālā ASV šāgada jūnijā, kur ieguva balvu kā labākā ārzemju filma, bet septembra sākumā Nacionālā Kino centra veidotā ekspertu komisija filmu izvirzīja kā Latvijas pieteikumu ASV kinoakadēmijas balvai Oskars. Filmas oficiālā Latvijas pirmizrāde plānota 11. novembrī, pēc tam filma nonāks kinoteātru repertuārā.

Ziedojumu seansa biļetes var iegādāties tiešsaistes servisā Biļešu paradīze ŠEIT un pirms filmas kinoteātrī Splendid Palace. Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar angļu subtitriem.

Filmas režisors ir Viesturs Kairišs, operators Vojteks Starons, māksliniece Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece Rūta Lečaite, komponiste Juste Janelīte, grima māksliniece Ilze Trumpe, filmas producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Filmas producents un izplatītājs Latvijā – studija Mistrus Media.
Lomās – Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene, Baiba Broka, Sandis Runge, Artūrs Skrastiņš Imants Strads, Lauris Dzelzītis, Kaspars Dumburs, Juhans Ulfsaks, Alekss Kazanavičs.

Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija, filmas izveidošanu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

 

Informācijai:
Melānija Gulbe
26681326
melanija@mistrusmedia.lv