Īsfilma “Melleņu gari” uzvar kinofestivālā Polijā

Latviešu režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma “Melleņu gari” ieguvusi žūrijas balvu un naudas prēmiju kā labākā filma Ščecinas Eiropas filmu festivālā Polijā.

Šogad festivāla Eiropas konkursā tika iesniegtas vairāk nekā 2000 filmas, no kurām tikai 26 tika iekļautas oficiālajā  programmā. Festivāla galveno balvu ieguva Latvijas īsfilma Melleņu gari un poļu režisora Grzegorz Paprzycki filma Jestem. “Ščecinas Eiropas filmu festivālā tiek izrādīts tikai mākslinieciski augstvērtīgs kino, kas paplašina un apspēlē dokumentālā žanra ierastās robežas, tāpēc uzvara tajā ir īpaša atzinība,” stāsta filmas režisore Astra Zoldnere.

Latvijas īsfilma Melleņu gari pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada novembrī izpārdotā seansā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivālā, kam sekoja arī filmas iekļaušana Ziemeļamerikas nozīmīgākā dokumentālo filmu festivāla Hot Docs konkursa programmā, skatītāju balva Vācijas festivālā Monstronale un atzinība Maskavas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Doker. Filma šogad ir arī nominēta Lielā Kristapa balvai kategorijā Labākā īsfilma un Rīgā tā būs skatāma no 9. – 12. novembrim. Kopumā filma ir izrādīta jau 25 starptautiskos festivālos un ārpus Latvijas vēl būs skatāma Zviedrijā, Kolumbijā, Igaunijā un Vācijā; Latvijas pirmizrādi Melleņu gari piedzīvoja 2017. gada jūlijā, festivālā Rojal.

Melleņu gari ir poētiska dokumentālā īsfilma par romu ģimeni, kura vasaras pavada Kurzemes mežos, lasot un pārdodot ogas. Ievācot meža ražu, romi dalās ar spoku stāstiem, kurus paši mežā piedzīvojuši. Mistiskajos un noslēpumainajos stāstos pamazām atklājas romu cīņa par identitāti, mēģinot sabalansēt pagātni un tagadni, kā arī tradicionālo un moderno dzīvesveidu.

Filma tapusi studijā Fly For Film, režisore Astra Zoldnere, operators un producents Kaspars Braķis, scenārists Ron Rosenberg (Šveice), montāžas režisore Astrīda Konstante, komponists Jan Schower (Vācija), skaņu režisors Anrijs Krenbergs.

Filmas treileris pieejams – ŠEIT.

Plašāka informācija:
Harita Maniņa
Tālrunis: 28360142
E-pasts: harita.manina@gmail.com