Iznāk pusaudžu komēdijas “Tizlenes” pirmais reklāmas rullītis

Klajā nācis režisores Martas Elīnas Martinsones debijas spēlfilmas “Tizlenes” pirmais reklāmas rullītis.  Pusaudžu komēdija, kurā trīs draudzenes nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm, uz lielajiem ekrāniem gaidāma, tiklīdz atvērsies kinoteātri.

 

“Mans mīļākais filmas veidošanas periods noteikti ir filmēšana – kad bariņš domubiedru un svešinieku satiekas un nolemj kopīgi pavadīt mēnesi, lai radītu ko tādu, kas ir piedzimis tavā galvā. Tas tiešām ir maģisks brīdis. Taču šobrīd, kad jau vairākus mēnešus norit Tizleņu pēcapstrādes process, esmu iemīlējusi arī to – gan izmisuma pilnos brīžus pie montāžas datora, gan stundas skaņu studijā, kad klausies, kā aktieri mikrofonā vairākas reizes pēc kārtas nopūšas vai iesmejas, līdz tiek atrasta ideālā nopūta vai smiekliņš. Ar nepacietību gaidu brīdi, kad atkal visi varēsim tikties kinoteātrī un tā mierinošajā tumsā uz mirkli aizmirst visu to neprātu, kas notiek pasaulē,” stāsta filmas režisore un scenārija autore Marta Elīna Martinsone.

Šobrīd pabeigts darbs pie filmas montāžas, uzsākta attēla pēcapstrāde un noris nepieciešamie ieskaņošanas darbi. Tizleņu skaņas pēcapstrāde notiks pie filmas kopproducentiem 8HEADS Productions Čehijā, ar kuriem studijai Ego Media izveidojusies laba sadarbība, strādājot pie Viestura Kairiša spēlfilmas Pilsēta pie upes. Filmu Tizlenes plānots izrādīt arī Čehijas kinoteātros, to pilnībā dublējot čehu valodā.

Filmas Tizlenes darbība norisinās 1999. gadā. Tuvojas millenium, un trīs devītklasnieces, Sarmīte, Sveta un Katrīna,  nolemj mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām “tizlenēm” pārvērsties par skolas populārākajām meitenēm. Taču ne viss iet kā plānots, un meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un diemžēl dzīvē viss nenotiek kā kino.

Galveno – Sarmītes –  lomu filmā atveido Asnāte Sofija Rožkalne, kura līdz šim filmējusies vairāku filmu masu skatos un agrāk darbojusies teātra studijā Zīļuks. Sarmītes klasesbiedru lomas filmā atveidos Katrīna Dambeniece (Katrīna), Ludmila Karpova (Sveta), Mārtiņš Aigars Ziedonis (Māris), Kristaps Tutāns (Kaspars), Mārtiņš Zeps (Gints) un Gerda Embure (Ieva). Filmā darbosies arī jau pieredzējuši aktieri – Guna Zariņa, Imants Strads, Daiga Kažociņa, Ģirts Krūmiņš, Marija Linarte, Mārtiņš Kalita, Inga Siliņa un citi. Nelielās lomās redzēsim arī dažus Latvijas mūziķus, piemēram, Jāni Krīvēnu un reperi Viņa. Kopumā filmēšanas procesā iesaistīti vairāk nekā 80 aktieri.

Filmas režisore un scenārija autore Marta Elīna Martinsone 2019. gadā kopā ar režisori Alisi Zariņu saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko scenāriju spēlfilmai Blakus (2019), bet Martinsones veidotā spēles īsfilma Viesturs Kairišs iznāk no meža (2018) ieguva balvu Lielais Kristaps kategorijā Labākā studentu filma.

Filmu producē studija Ego Media, filmas producents ir Guntis Trekteris. Tizleņu radošā komanda – operators-inscenētājs Aigars Sērmukšs (LGC), mākslinieks Aivars Žukovskis, grima mākslinieces Zane Žilinska un Tamara Koubova, kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine, aktieru atlases režisore Gunita Groša, komponists Rihards Zaļupe. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu un top sadarbībā ar tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu Tet un TV3, izplatītājs – ACME Film.

Filmas Facebook profils: https://www.facebook.com/tizlenes
Filmas Instagram profils: https://www.instagram.com/tizlenes_filma/