Izsludināta pieteikšanās uz atbalstu Itālijas un Baltijas valstu sadarbības projektiem

Nacionālais Kino centrs aicina producentus līdz 2021. gada 18 . janvārim iesniegt projektus Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas filmu attīstīšanas atbalsta balvai. Iespējamā atbalsta apjoms ir EUR 30 000, kas pēc ekspertu lēmuma  tiks piešķirts vienam, diviem vai trim projektiem, laureātus nosaucot Triestes kopražojumu forumā “When East Meets West” janvārī.

Itālijas un Baltijas valstu kopražojumu attīstīšanas balva dibināta 2018. gada novembrī kā sadarbības projekts starp Baltijas valstu kino centriem un Itālijas Kultūras ministrijas kino ģenerāldirekciju. Tās mērķis – intensificēt Itālijas un Baltijas valstu sadarbību, stimulējot šo valstu filmu nozares pārstāvjus veidot kopīgus projektus, kas paredzēti izrādīšanai kinoteātros. Ar šo balvu tiek finansēta Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilmu, pilnmetrāžas animācijas un pilnmetrāžas dokumentālo filmu attīstīšana (plānotais filmas garums – vismaz 52 minūtes).

Lai kopražojums varētu pretendēt uz atbalstu, vismaz vienam producentam jābūt reģistrētam Itālijā un vismaz vienam producentam – vienā no Baltijas valstīm. Atbalsta fonda budžets 2021. gadā būs 30 000 eiro, no tiem 15 000 eiro piešķirs Itālijas kultūras mantojuma, kultūras aktivitāšu un tūrisma ministrijas (Ministero per i beni e la attività culturali jeb MiBAC) Kino direktorāts (Direzione Generale Cinema), bet 15 000 eiro kopā piešķirs Lietuvas kino centrs, Latvijas Nacionālais kino centrs un Igaunijas kino institūts.

Minimālais atbalsta (balvas) apjoms ir 10 000 eiro vienai kopražojuma filmai, maksimālais – 30 000 eiro. Balva tiks pasniegta Triestes kopražojumu foruma When East Meets West ietvaros; forums notiks 2021. gadā, no 24.- 28. janvārim.

Pirmo Itālijas un Baltijas kopražojuma balvu 2019. gada janvārī saņēma divi projekti. Searching for Antigravity ir četru valstu sadarbības projekts, kuru kopīgi producē studijas Studio Nominum (Lietuva), VFS Films (Latvija), Giuma Produzioni (Itālija) un Les Films Figures Libres (Francija). Žūrija atzīmēja oriģinālo filmas ieceri – veidot uz dokumentāliem faktiem balstītu spēlfilmu par sieviešu riteņbraucēju komandu 20. gs. 90. gados. Otrs atbalstītais projekts 2019. gadā bija Ultramondo  – filma bērnu un jauniešu auditorijai, kas top, sadarbojoties kompānijām Solaria Film  (Itālija) and Fralita Films (Lietuva).

Otro Itālijas un Baltijas kopražojuma balvu 2020. gada sākumā arī saņēma divi projekti – spēlfilma Māsas, ko veido Latvijas kompānija Fenixfilm sadarbībā ar Itālijas kompāniju Albolina Film, un Itālijas un Igaunijas kopprodukcijā topošā dokumentālā filma Sarkanais karogs jeb Kā es kļuvu par komunistu astoņu gadu vecumā un tagad nezinu, par ko vēlēt / Bandiera rossa. Ovvero come a otto anni sono diventato comunista e adesso non so piu’ chi cazzo votare.

Detalizētāk par 2021. gada Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu atbalsta (balvas) piešķiršanas noteikumiem un procedūru lasīt ŠEIT, tur arī pieteikuma veidlapa projekta iesniegšanai.