Izsludināts īsfilmu scenāriju konkurss “Baltic Pine Shorts”

Pirmoreiz Latvijā kino producēšanas kompānija izsludina īsfilmu scenāriju konkursu, piedāvājot finansējumu piecu īsfilmu tapšanai. Lai atbalstītu kinorežijas talantus, stiprinātu īsfilmu kultūru Latvijā un meklētu radošu pieeju valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu atspoguļojumam, Baltic Pine Films aicina scenāristus un režisorus līdz 2017. gada 28. februārim iesniegt īsfilmu projektus konkursā Baltic Pine Shorts.

Konkursa galvenā balva – iespēja kopā ar profesionālu producēšanas kompāniju strādāt pie scenārija attīstīšanas, lai radītu īsfilmu un turpinātu sadarbību īsfilmas izplatīšanā starptautiskā vidē. Īsfilmu projektus izvērtēs kinoindustrijas profesionāļu žūrija, vērtējot idejas oriģinalitāti, izklāsta kvalitāti, kā arī īsfilmas projekta potenciālu vietējā un starptautiskajā tirgū. Konkursa atlases kārtā tiks izvēlēti 5 labākie īsfilmu projekti; katra projekta tapšanā Baltic Pine Films ieguldīs līdz pat 2000 EUR.

Baltic Pine Shorts norises kārtība:
– pieteikumu iesniegšana līdz 2017. gada 28. februārim;
– iesniegto īsfilmu projektu izvērtēšana līdz 31. martam.

Dalības noteikumi:
– konkursā tiks izskatīti tikai spēlfilmu projekti;
– filmas garumam nav jāpārsniedz 15 minūtes;
– Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki jāizmanto kā sižeta elements;
– žanru izvēle ir brīva;
– projekta pieteikums un īsfilma var būt latviešu, krievu vai angļu valodā;
– konkursa dalībniekiem jābūt vecumā no 18 līdz 45 gadiem;
– vēlama, bet nav obligāta dalībnieka iepriekšēja pieredze režijā vai audiovizuālo darbu realizācijā.

Konkursa pieteikumā jāiekļauj:
– īsfilmas idejas apraksts (sinopse) – līdz 1 lpp;
– režisora komentārs par izvēlēto īsfilmas tematu un stilistiku, pievienojot arī vizualizāciju, ja tāda ir pieejama, – līdz 1 lpp;
– režisora video-uzruna par īsfilmas ideju un tās realizēšanas motivāciju, kā arī iepriekšējo pieredzi (links uz YouTube vai video fails e-pasta pielikumā; gaidīsim vienkāršus, ar telefonu filmētus video) – 1-2 min;
– autora CV.

Pieteikumus gaidīsim e-pastā: shorts@balticfilms.com

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 28. februāris plkst. 12:00. Pieteikumus izvērtēs komisija, kuras sastāvā būs Baltic Pine Films producenti un neatkarīgi industrijas eksperti.

Baltic Pine Films  ir producēšanas kompānija ar deviņu gadu pieredzi darbā ar starptautiskiem kino, TV un reklāmas projektiem. Konkursa organizatori cer pārvērst šo iniciatīvu par ievērojamu ikgadēju pasākumu un meklē partnerus un sponsorus konkursa finansiālajam un informatīvajam atbalstam, lai arī turpmāk sekmētu jauno kino talantu attīstību.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.balticfilms.com. Jautājumiem un ierosinājumiem aicinām ar mums sazināties, rakstot uz shorts@balticfilms.com vai zvanot +37167 888 502 un atsaucoties uz Baltic Pine Shorts konkursu.