Izsludināts kastings spēlfilmai “Jelgava 94”

Šoruden sāksies darbs pie spēlfilmas “Jelgava 94” uzņemšanas, kas tiks veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas režisors ir Jānis Ābele un tā tiek veidota Jura Podnieka studijā. Aktieru atlases aģentūra “Casting Bridge” sadarbībā ar filmas veidotājiem aicina 14-16 gadus vecus jauniešus piedalīties aktieru atlasē, lai atrastu filmas galveno varoni un vēl citus filmas personāžus.

Aktieru atlases režisore Gunita Groša aicina atsaukties jauniešus – domātājus ar uguni dvēselē: “Meklējam jaunu puisi ar bagātu iekšējo sapņu un fantāziju pasauli. Filmēšanās pieredze nav nepieciešama. Viss, kas jādara – jānosūta pieteikums ar īsu aprakstu par sevi, kā arī daži foto uz e-pasta adresi info@castingbridge.lv. Pieteikumus gaidīsim līdz 23. augustam.”

Jāņa Joņeva debijas romānu Jelgava 94 ar mākslinieka Reiņa Pētersona zīmētu vāka simbolu, kas nu jau kļuvis par zīmolu, 2013. gadā izdeva apgāds Mansards, grāmata pa šiem gadiem piedzīvojusi septiņus atkārtotus izdevumus, ieguvusi kulta statusu un kļuvusi par vienu no visvairāk pārdotajām pēdējo gadu laikā. Stāsts par jaunību un sevis meklējumiem 90. gadu Latvijā  ir uzrunājis lasītājus ne tikai pie mums, bet arī pasaulē – saņēmis Eiropas Savienības Literatūras balvu, izdots Francijā, Norvēģijā un citviet, nupat iznācis igauņu valodā.

Filmas producente Antra Cilinska ar prieku atsaukusies režisora idejai par filmu: “Filma noteikti būs gaidīts notikums Latvijā. Īpašu kolorītu stāstam piešķir norises laiks un vieta. Jo vairāk strādājam pie scenārija, jo vairāk saprotam, cik patiesībā daudz laika pagājis kopš šķietami nesenā 1994. gada. Tas bija unikāls laiks, kad vēl tikai iepazinām un mācījāmies pieņemt jauno pasaules kārtību. Tomēr tas ir arī universāls stāsts pāri laikam, jo ikviens no mums ir izdzīvojis pieaugšanas drāmu. Šajā gadījumā redzēsim, kas notiks ar Jāni, kurš nolemj kļūt par metālistu, lai iepatiktos Kristīnei.”

Filmas režisors ir (arī) debitants Jānis Ābele, scenārija autori Matīss Gricmanis, Jānis Ābele, Jānis Joņevs, operators Aigars Sērmukšs, producente Antra Cilinska. Filma tiek veidota, pateicoties Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Jelgavas pilsētas atbalstam. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gadā.

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa
+371 29343143
marta@jps.lv