No 11. līdz 22. decembrim Kinoteātra Rīga foajē apskatāma filmu kostīmu skiču izstāde no Kinomuzeja krājuma un personīgajām kolekcijām, savukārt 11. decembrī plkst. 19.00 kinovakars kinoteātra Rīga mazajā zālē.

Kas darināja Cepļa kunga fraku? Kāda bija Baibiņas baltā kleita un kā tapa Rīgas sargu armijas uniformas? Kā padomju trūkuma apstākļos varēja radīt tik greznus Anglijas teātra sabiedrības krējuma tērpus?

Nenoliedzami, filmu tērpu mākslinieks ir burvības un radošuma pilna profesija, kuras nozīme kinomākslā ir nenovērtējama. Latviešu filmas ar savu iztēli, vēsturisko laikmetu un stilu zināšanām un milzu talantu bagātinājušas tādas kostīmu mākslinieces kā Večella Varslavāne un Natālija Šaporina, Austra Melnāre un Ieva Kundziņa, Skaidra Deksne un Elvīra Vantere, Sandra Sila un Larisa Brauna. Arī kungi – Imants Žūriņš , Jānis Matīss, Viesturs Grants, Roberts Krauze.

Izstādes ietvaros notiekošajā kinovakarā skatītājiem būs unikāla iespēja tikties ar šīs retās un skaistās profesijas pārstāvēm, kas devušas nopietnu un spilgtu ieguldījumu Latvijas kinomākslas vēsturē.
 
Kinovakara programmā fragmenti no filmām:
“Pūt,vējiņi!’, (kost.m. Austra Melnāre)
“Vella kalpi”, (kost.m. Natālija Šaporina)
“Ceplis”, (kost.m. Ieva Kundziņa)
“Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili” (kost.m. Večella Varslavāne),
“Salavecīša personīgā dzīve”, (kost.m. Larisa Brauna)
“Tās dullās Paulīnes dēļ”, (kost.m. Elvīra Vantere)
”Dzīvīte”, (kost.m. Skaidra Deksne)
”Rīgas sargi”, (kost.m. Sandra Sila).


 Pasākumu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība
(67288536.lks@delfi.lv">tel.67288536.lks@delfi.lv)

Atbalsta:VKKF, NKC, RDKD, Rīgas dome,Rīgas kultūras aģentūra,kino”Rīga”,

Biļetes cena 1,5 Ls,pensionāriem, skolniekiem un studentiem-1,-Ls