Pirmizrāde Lāčplēša dienā 11. novembrī, no 11. līdz 24. novembrim filmu demonstrēs k/t Rīga.

Filma ir stāsts par trauksmainiem notikumiem pirms 90 gadiem – 1919. gada oktobrī un novembrī, kad Rīgā pie Daugavas krastiem izšķīrās modernās, pēc Pirmā pasaules kara radītās, Eiropas liktenis.

Šajā nelielajā Baltijas reģionā satikās trīs pasaules uzskati – nacionālas valsts ideja, boļševiku pasaules revolūcijas ideja un monarhijas atjaunošanas ideja. Katru no šiem spēkiem pārstāvēja konkrēti cilvēki un to atbalstītāji. Nacionālas valsts ideju pārstāvēja Latvijas tauta un pirms gada proklamētās Latvijas Republikas Pagaidu valdība Kārļa Ulmaņa vadībā. Boļševiku pasaules revolūciju pārstāvēja uz Latvijas austrumiem ar kaujām atspiestās sarkano latviešu un Padomju Krievijas karaspēka daļas. Reakcionāro monarhistu intereses Baltijā pārstāvēja vairākas personas, no kurām mūsu stāsta priekšplānā izvirzās vācu ģenerālis Rīdigers fon der Golcs un krievu pulkvedis Pāvels Bermonts.

Filmā izmantots plašs kino un foto arhīvs, īpaši jaunāko paaudzi saistoši datorgrafikas specefekti, kas palīdzēs iejusties 90 gadu senā pagātnē. Filmas inscenētās epizodes filmētas reālajās notikumu vietās.

Stāsta galvenos tēlus un iesaistītās konflikta puses atveido trīs aktieri. No Latvijas – populārais Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs. Bermonta lomā – Ivans Švedovs, krievu aktieris, kurš pašlaik dzīvo Prāga un filmējas dažādās Eiropas valstīs. Teātra un kino aktieris no Lībekas Hartmuts Lange atveido Golcu un vācu kareivi.

Filmas konsultants Kārlis Dambītis (vēsturnieks, Kara muzeja speciālists).
Filmu finansēja Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Filmas uzņemšanu atbalstīja Aizsardzības ministrija, Gaisa spēki, Jūras spēki un Krasta apsardzes dienests, Jaunsardzes centrs, Kara muzejs, Latvijas dzelzceļš, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Kinofotofono dokumentu arhīvs, Valsts vēstures arhīvs, Rīgas pieminekļu aģēntūra, Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas banka, Nacionālais teātris, Mūzikas akadēmija, Lauksaimniecības universitāte, Alunāna memoriālais muzejs un daudzi citi.

BERMONTIĀDA
Studija Centrums sadarbībā ar Subjektiv Filma
Scenārija autors un režisors Askolds Saulītis
Operators Andris Priedītis
Komponists un skaņu režisors Jānis Brunovskis
Skaņu operatori Ilvars Veģis un Arvīds Ceļmalis
Gaismotāji Andris Pukāns, Ģederts Siliņš
Zemūdens filmēšanas operators Kaspars Braķis
Mākslinieki Jānis Kalniņš, Ivars Putrišķis
Datormākslinieki, Tritone Studio
            Aigars Gercāns, Nauris Ašenkampfs, Krišjānis Ābols, Arnis Hagendorfs
Vizuālo efektu mākslinieki, Cinevilla
            Māris Āboliņš, Andris Pakalns
Krāsu korekcija Uģis Olte
Vēstures konsultants Kārlis Dambītis (Kara muzejs)
Ievada teksta autors Andris Akmentiņš
Aktieri Andris Keišs, Ivans Švedovs, Hartmuts Lange
Administratore Zanda Dauberga
Kopproducents Askolds Saulītis
Producents Bruno Aščuks

                      Bermontiāda