Jauna dokumentālā filma par Latvijas OSCar un Dakāras ralliju

Ceturtdien, 15.janvārī plkst. 18:15 kinoteātra “Forum Cinemas / Citadele” repertuārā pirmoreiz tiek demonstrēta Didža Eglīša jaunā dokumentālā filma „Vēsā mierā” – pozitīvi uzlādējošs un enerģiski atraktīvs stāsts par Andri Dambi un viņa komandu, kas uzbūvē Latvijā pirmo elektrisko auto un ar to izbrauc Dakāras ralliju.

Nākamais seanss – nākamajā ceturtdienā, seansu apmeklētājiem paredzēti arī pārsteigumi, kas ļaus tikt pie ekskluzīvām piemiņas balvām no pašiem auto veidotājiem. Pirms katra filmas seansa notiks draudzīga saruna ar kādu no filmas varoņiem vai veidotājiem; 15. janvārī tas būs Kristaps Dambis, autobūvētāju komandas tehniskais direktors un tēva Andra “labā roka”.

Filma stāsta par neatlaidību, drosmi un vēlmi būt pirmajam. Andris Dambis ar dēliem un pārējo komandu bez iepriekšējas pieredzes elektrisko auto būvēšanā rada OSCar eO – pirmo bezceļu elektriskās piedziņas auto, kas ir arī pirmais Latvijā būvētais elektriskais auto. Viņu mērķis un izaicinājums ir finišēt pirmajiem 2012. gada Dakāras rallijreida alternatīvās piedziņas auto klasē un, pateicoties filmas veidotājiem, ikvienam skatītājam ir iespēja būt daļai no šī vienreizējā sasnieguma, vērojot arī visdažādāko šķēršļu pārvarēšanu ceļā uz mērķi. Filma noteikti nav domāta tikai kaislīgiem auto faniem, tas ir stāsts, kas aizrauj ikvienu – šķietami neprātīga ideja, kuru komandas spēks, zināšanas un pārliecība realizē par spīti visam, un beigās – pacilājošs “happy end”!
Tieši patriotisks lepnums un interese par tautiešu sasniegumiem pamudināja filmas režisoru Didzi Eglīti iemūžināt eO radīšanas procesu paliekošā materiālā. Izdzirdot par eO ideju, Didzim radās acumirklīga ideja attēlot šādu pasaules līmeņa sasniegumu un „zaļo tehnoloģiju” uzvaras gājienu: “Mans mērķis ir panākt, lai skatītājiem aizraujas elpa no brīnumiem, bet beigās katrs var sist ar dūri pa krūtīm aiz lepnuma!” Filmēšana sākusies jau 2011.gadā, kad OSCar eO vēl bija tikai idejas stadijā, un komandai no filmu studijas “Fly For Film” ir veiksmīgi izdevies iemūžināt leģendāra sasnieguma tapšanu, sekojot līdzi visiem notikumiem.

Filmas nosaukums ir „Vēsā mierā”, garums 75 min. Režisors – Didzis Eglītis, producents un operators – Kaspars Braķis. Filmas pirmizrāde un pirmie seansi notika Rīgas Starptautiskā filmu festivāla ietvaros. Tā tapusi ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un privātu uzņēmumu atbalstu.

Vairāk informācijas: http://draugiem.lv/eofilma, http://twitter.com/eofilma

Informāciju sagatavoja
Kaspars Braķis
info@flyforfilm.lv
Tel.29466250