20. un 27. jūlijā NABAKLAB demonstrēs dokumentālās filmas Jaguāra kakts un Vecmāmiņu koris.

20. un 27. jūlijā NABAKLAB demonstrēs dokumentālās filmas Jaguāra kakts un Vecmāmiņu koris.

Sākot ar maiju, NABAKLAB vairākas reizes mēnesī piedāvā filmu vakarus un pēdējās divās jūlija otrdienās, interesentiem būs iespēja noskatīties Nomad.lv un Vides filmu studijas piedāvātās filmas Jaguāra kakts un Vecmāmiņu koris

20. jūlijā plkst. 19:00 režisora Anda Miziša filma Jaguāra kakts, kas stāsta par kristīgo misiju Rinkonu del Tigre (tulkojumā – jaguāra kakts) Bolīvijas mūža mežos, kuru 1946. gadā dibināja grupa Brazīlijas latviešu baptistu no leģendārās Palmaskolonijas. Misijas mērķis bija izvilināt no mūža mežiem Bolīvijas pēdējos nepieradinātosiezemiešus – kareivīgās ajoru cilts indiāņus, lai tos kristītu un integrētu civilizētajā sabiedrībā. Taču šķiet, ka pēc sešdesmit pašaizliedzīga darba gadiem visai naidīgā vidē kaut kas ajoru civilizēšanas misijā ir fundamentāli nobrucis.
 
27. jūlijā plkst. 19:00 režisores Ilzes Ramānes pirmā pilnmetrāžas dokumentālā filma Vecmāmiņu koris. Filma tapusi trīs gadu laikā un ir jaunas režisores mēģinājums saprast to, ko ikvienam agrāk vai vēlāk nāksies piedzīvot: kā tas ir – būt dzīves nogalē, un galvenais – kā pret šo nepielūdzamo faktu attiekties ar tādu cieņu un humora izjūtu, kā to spēj filmas varones. Daudzas no koristēm ir vientuļas, daudzām ir pavisam nelieli ienākumi, lielākajai daļai – veselības problēmas, tomēr par spīti tam viņas reizi nedēļā mēro ceļu uz kora mēģinājumiem, uzstājas koncertos un pat negrasās padoties vecuma nogurumam un īgnumam. Aiz mēģinājumu zāles durvīm sākas viņu pasaule – pasaule, kurā zied rozes un nesāp vairs sirds, kur kopā būšanas priekā skan mūzika, smiekli un čalas, ko ik pa laikam pārtrauc diriģentes spalgā svilpe un sparīgais žests.
 
NABAKLAB atrodas Rīgā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, ieeja uz kino vakariem – bez maksas.
 
www.nabaklab.lv
www.vfs.lv

Filmas uzņemtas ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

 

                Vecmāmiņu koris

                Jaguāra kakts