Festivāls
Latvijas komanda Kannās
Latvijas komanda Kannās. Foto: Erlends Štaubs

Starptautiskā Kannu festivāla Filmu tirgū / Marché du Film (16.–24.05.) darbu sākuši arī Baltijas valstu paviljoni. Latvijas Republikas Kultūras ministrs Nauris Puntulis festivāla sākumā iepazinās ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas paviljoniem Kannās, kā arī Eiropas kino aktualitātēm.

Ar Lietuvas un Igaunijas filmu nozares jaunumiem ministru iepazīstināja Lietuvas kino centra vadītājs Laimonis Ubavičs un Igaunijas Filmu institūta pārstāve Eda Kopela; ar Kannu festivāla norisēm – Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un centra pārstāvji.

Ministrs apmeklēja arī filmu studijas Rija stendu, kurā arī kā filmu izplatītājs darbojas producents Vilnis Kalnaellis.

Kā jau ziņots, Latvijas dalību Kannu festivālā nu jau tradicionāli iezīmē Latvijas paviljons, kurā šogad apvienojas Nacionālā Kino centra un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) spēki. Stendā darbosies arī Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvji. Paviljona dizainu veido LIAA koncepts Mission Latvia, kas iepriekš izpelnījies Kannu filmu tirgus dalībnieku un rīkotāju ievērību; arī šogad Kannās notiek paviljonu dizaina konkurss, kurā 2017. gadā Latvijas paviljonam tika piešķirta zelta medaļa.

Latvijas filmu producenti aktīvi piedalās Kannu Filmu tirgū / Marché du Film (16.–24.05.), kas aizsācies 1959. gadā kā viena telts uz Palais Croisette jumta, bet šogad Kannu filmu tirgū satiekas apmēram 12 500 kinoprofesionāļi no 120 valstīm. Latvijas kinoproducenti piedalās vairākās festivāla programmās.

 

Margarita Rimkus

Vecākā referente
margarita.rimkus [at] nkc.gov.lv