Festivāls Tiešsaistē
balva Kilograms kultūras

Jaunā gada pirmajā darbdienā, 3. janvārī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras 2021” Ziemas balsojums, kurā žūrija skatītāju un klausītāju vērtējumam nodod darbus, kas radīti vai publicēti no 2021. gada septembra līdz gada beigām. Balsot iespējams vietnē https://ej.uz/KGkulturaZiema līdz 14. janvāra plkst. 23:59, starp balvas kandidātiem ir sešas filmas un kinofestivāls Riga IFF.

Balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirza kopumā trīs balsojumos – 2021. gadā notika divi no tiem, janvārī sākas Ziemas balsojums, kurā sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzījusi kandidātus astoņās kategorijās. No katras tikai viens darbs, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, tiks izvirzīts fināla balsojumam. Ziemas balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2021. gada septembra līdz 31. decembrim, un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu Kilograms kultūras. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode, žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un LR1 žurnālists Toms Treibergs, portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

“Šajā rudens un ziemas periodā diemžēl notika kārtējais pandēmijas radītais pārrāvums klātbūtnē baudāmiem kultūras pasākumiem, tādēļ balsojumā integrēti gan klātienē, gan ekrānos skatāmi notikumi. Neraugoties uz sarežģīto situāciju, saraksts tomēr ir piesātināts un daudzveidīgs. Pēc ilgāka laika atkal varam izcelt Latvijā nozīmīgus festivālus, vērienīgus koncertus un izrādes, kurām izdevās sasniegt savu publiku klātienē,” norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Balvas Kilograms kultūras 2021 ziemas balsojumam kategorijā Kino izvirzītas piecas filmas – studijas Mistrus Media daudzsēriju mākslas filma Emīlija. Latvijas preses karaliene (režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe), režisores Daces Pūces spēlfilma Bedre, režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma Spogulī, režisora Matīsa Kažas spēlfilma Wild East. Kur vedīs ceļš un studijas VFS Films kopražojums ar Itāliju, dokumentālā filma Es piedzimu Rosellīni. Kategorijā Gada notikums viens no trim nominācijas kandidātiem ir Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), bet kategorijā Pārsteigums piecu kandidātu konkurencē izvirzīta arī operfilma Baņuta, kas  festivālā Riga IFF šogad piedzīvoja starptautisko pirmizrādi.

Pārējo kategoriju kandidāti un iespēja nobalsot – ŠEIT.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar sociālo mediju profilu. Darbus, kas no Ziemas balsojuma iekļuvuši fināla balsojumā, paziņos reizē ar fināla balsojuma atklāšanu.

Kategorijā Mana kultūrvieta ieteikumi tika apkopoti visa 2021. gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā, kurš sāksies 17. janvārī. Balvu Kilograms kultūras pasniegšanas ceremonija notiks februāra beigās.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

 

Papildu informācija:
Anita Jansone

LTV komunikācijas speciāliste
29139497
anita.jansone@ltv.lv