“Kino Bizē” dubultseanss “Vakars ar Džārmušu”

Sestdienas, 18. marta vakarā no pl. 20:00 kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies dubultseanss, kurā tiks demonstrētas divas jaunākās Džima Džārmuša filmas. Pēdējo seansu uz kinoteātra “Kino Bize” ekrāna piedzīvos kinodarbs “Gimme Danger”, kas tiek dēvēts par mīlestības vēstuli vienai no visu laiku lieliskākajām rokgrupām The Stooges un tās līderim Igijam Popam; sekos Džārmuša jaunākais kinodarbs “Patersons”, ar kuru režisors pierāda, ka ikdienas rutīna ir dzejas rindu vērta.

 

Filma Gimme Danger ir jau trešais Džārmuša kinodarbs, kurā piedalījies mūziķis Igijs Pops. Šīs radošās savienības jaunāko veikumu skatītāji varēs novērtēt jau šo sestdien 18. marta dubultseansā. Savukārt pēc nelielas pauzes ar vīna glāzi sekos ne tik skandalozs, drīzāk mierpilns un sapņains kinodarbs Patersons. Par parastā cilvēka atspoguļojumu filmā Patersons režisors pats teicis, ka “visi cilvēki ir interesanti, mēs tikai to nezinām”.

Starp abiem seansiem Kino Bize skatītājiem uzsauks vienu no Džima Džārmuša iecienītākajiem dzērieniem – sausu baltvīnu. Ieeja uz abiem seansiem 7.50, studentiem un senioriem 5.50 Eur.

Atgādinām, ka dienu iepriekš piektdien, 17. martā no pl. 18:00 kinoteātrī Kino Bize norisināsies dubultseanss sadarbībā ar kinoprojektu Spektrs. Tajā tiks piedāvāts vienā vakarā satikt divas pasaules kinozvaigznes tām neierastā, bet ļoti piestāvošā ampluā. Skarbie vīri Vigo Mortensens un Vinsents Kasels atklās skatītājiem savu emocionālo dabu filmās Kapteinis Fantastika (Oskara balvas nominācija Mortensenam par labāko vīrieša lomu) un Mans karalis (Cēzara balvas nominācija Kaselam par labāko vīrieša lomu). Skarbi, vīrišķīgi, bet ļoti emocionāli!

20:00
GIMME DANGER
Rež. Jim Jarmusch
ASV
2016 | 108 min
Dokumentālā filma

Biogrāfiskā filma vēsta par to, kā grupas spēcīgā un agresīvā mūzika uzspridzināja 60. gadu beigu muzikālo ainavu, neatgriezeniski izmainot pankroka, garāžroka un smagā metāla vēsturi. Filmas preses konferencē Kannu kinofestivālā Igijs Pops atzinis, ka filmā redzamajās ainās lielākoties bijis “zem skābes”.

22:00
PATERSONS
Paterson
Rež. Jim Jarmusch
ASV, Francija, Vācija
2016 | 118 min
Drāma, komēdija

Patersona dzīve ir vienkārša, tomēr romantiska – viņš ir autobusa vadītājs, kurš raksta dzeju, iedvesmojoties no dzirdētajām pasažieru sarunām un ikdienā piedzīvotā. Viņa ikdiena sastāv no darba, atpūtas pie alus kausa, pastaigām ar suni, un attiecībām ar mīļoto sievieti. Ikdienā nepamanīto mirkļu skaistums, nejaušas sakritības, kas ved pie nozīmīga rezultāta, un mūsdienu dzīves maģija – šīs visas ir Patersona iemīļotās tēmas, ko viņš apcer savā dzejā.

Biļetes nopērkamas kinoteātra “Kino Bize” kasē un iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv/lv/kino/kino-bize.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Krolle-Knese
ruta.krolle@kinobize.lv

KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga