Kinoblogeri piedāvā filmu “Mežone / Wild” īpašā gaisotnē

Šī gada 26. janvārī, 20:30 kinoteātrī “Kino Citadele” notiks apvienības “Kinoblogeri piedāvā” sadarbībā ar a/s “Aldaris” organizētais īpašais pirmizrādes seanss aktrises Rīzas Viterspūnas un režisora Žana-Marka Valī (“Dalasas pircēju klubs”) izdzīvošanas drāmai “Mežone”!

Filma jau saņēmusi divas ASV Kinoakadēmijas “Oskara” balvas nominācijas – labākā aktrise (Rīza Viterspūna) un labākā otrā plāna aktrise (Lora Derna) -, ieguvusi septiņus citus apbalvojumus un kopumā 41 (!) nomināciju dažādām kino balvām.

Brīdī, kad dzīve kļūst pārāk neizturama un problēmas samilzušas tik lielas, ka ar tām nevar tikt galā, populārs veids, kā šo grūto periodu pārdzīvot, ir mesties pie dabas krūts, kur bēdas un nelaimes, šķiet, atrisinās un kļūst saprotamas gandrīz vai pašas no sevis. Šādu pieeju uz lielā ekrāna izmēģinājuši daudzi (jāatzīmē gan, ka ar ļoti dažādām sekām – „Into the Wild”, „127 Hours”, nesenā „Tracks”), un reizēm tā patiešām nostrādā.

Pagaidām pēdējā, kas nolēmusi izmēģināt, vai šī metode tiešām palīdz, ir Rīza Viterspūna, kura „Mežonē” rāda visu, ko spēj, brienot caur sniegiem, lietiem un visām citām dabas stihijām, paralēli vēl risinot savas dzīves drūmākās problēmas.

Pārcietusi neveiksmīgas laulības un mātes nāvi, Šerila Streida, kura zaudējusi jebkādu cerību uz laimi, pieņem negaidītāko lēmumu savā dzīvē – doties vairāk nekā pusotra tūkstoša kilometru garā pārgājienā pa Klusā okeāna piekrastes kalniem. Pārbaudījumi, kuri sastopami šajā bīstamajā ceļojumā, neatgriezeniski izārstē viņu no dvēseles ciešanām, taču maksa par to ir neticami augsta… (treileris: http://youtu.be/tn2-GSqPyl0)

Baumo, ka šī loma Viterspūnai varētu sagādāt otro “Oskaru” karjerā – ja Metjū Makkonahejam bija karjeras renesanse „McConaughssance”, vai Rīza sekos viņa piemēram ar savu „Reesurgance”? Interesanti, ka arī šeit „pie stūres” ir Žans-Marks Vallī, kurš bija režisors, kas Metjū sagādāja viņa apzeltīto vīriņu ar “Dallas Buyers Club”. Papildus odziņu filmai turklāt piešķir fakts, ka tā ir balstīta Šerilas Streidas autobiogrāfijā – viņa pati bija devusies šajā garajā gājienā pa dabas mežonīgajām takām.

Un tieši par gājieniem mēs parunāsim pirms filmas, jo mūsu viesi šoreiz būs Dāvis un Ulrika Plotnieki, ceļotāji, piedzīvojumu meklētāji, Santjago ceļa gājēji un grāmatas “Santjago ceļu ejot” (droši lejuplādējiet te) autori, kuri pēc pašu pieredzes izstāstīs, kā tas ir – iet šādā gājienā, kā tas ir – nostaigāt divatā 600km, pavadot kopā 24 dienas 24h, un kas tieši motivē to darīt.

Ar šo seansu uzsākam sadarbību ar lieldraugu A/S “Aldaris”, kas turpmāk rūpēsies par seansa apmeklētāju labsajūtu, cienājot ar dažnedažādiem dzērieniem – šoreiz slāpes veldzēs minerālūdens Värska Originaal katram seansa apmeklētājam! Nekur nepazudīs arī jau iemīļotie seansu atbalstītāji LieliskaDāvana.lv, Coffee Inn un, tāpat kā filmas kinofestivāla “Spektrs” seansā, Urban Yoga!

Ļoti gaidām Jūs šī gada 26. janvārī, 20:30, k/t Kino Citadele 7. Auditorijā!
Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/210824/1155/

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv!

www.kinoblogeri.lv   facebook.com/kinoblogeri   twitter.com/kinoblogeri
epasts: kinoblogeri@gmail.com   tālr.: +371 25912995