Kinoprojekts “Spektrs” Baltajā naktī un vēlāk rudenī

Baltajā naktī kinoprojekts “Spektrs” aicina uz Spīķeru kvartālu, septembrī un oktobrī sola labāko festivāla filmu retrospektīvu dažādās vietās, vēl arī sadarbību ar reģioniem un festivālu RigaIFF, īpašu Helovīna piedāvājumu un arī festivāla “Spektrs” rudens sesiju novembrī.

Rudens ir aktīvākais kino laiks, kad ārā ir drūms un lietains, tāpēc tik ļoti gribas paslēpties kinoteātru ērtajos krēslos, lai vismaz uz divām stundām (bet labāk – ilgāk) pārceltos uz citu pasauli! Rudens ir filmu un to festivālu laiks, un arī kinoprojekts “Spektrs” nestāvēs malā, skatītājiem piedāvājot plašu filmu un aktivitāšu programmu visas rudens-ziemas sezonas garumā.

Sāksim ar festivāla labāko filmu retrospektīvu – septembrī un oktobrī Cafe Film Noir, jaunatklātajā Kino Bizē, īpašos seansos k/t Splendid Palace un citur skatieties labākās “Spektra” filmas, sākot ar lieliskajām, piķa melnajām komēdijām “Kas notiek krēslā” (What We Do in the Shadows) un “Mežonīgie stāsti” (Wild Tales). Filmu seansi Cafe Film Noir 5., 7., 9., 10., 13., 14. un 15. septembrī, sīkāka informācija kinoteātra mājaslapā (http://www.filmnoir.lv/).

Labs un lielisks kino nevar būt tikai Rīgā, tādēļ kinoprojekts “Spektrs” uzsāk sadarbību ar reģionu kinoteātriem, pirmie pasākumi plānoti Cēsīs un Liepājā – sekojiet informācijai, kura noteikti sekos! Tāpat ar Visu Svēto dienu jeb Helovīnu, kuram kino ir īpaša vieta – tādēļ tam par godu kinoprojekts “Spektrs” plāno tikpat īpašu kino programmu! Visbeidzot, bez “Spektra” klātbūtnes neiztiks arī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā, kurā savu Latvijas pirmizrādi piedzīvos arī divas izcilas kinoprojekta filmas – itāļu režisora Matteo Garones sulīgā un ievelkošā “Pasaku pasaka” (Tale of Tales), kā arī norvēģu multitalanta Ole Giæver dzīvespriecīgā traģikomēdija “Brīvā dabā” (Out of Nature”).

Vēlā rudens centrālais notikums – kinofestivāla “Spektrs” rudens sesija, no 23. līdz 29. novembrim, šoreiz akurāt pēc tāda paša nosaukuma Džeimsa Bonda jaunākajām dēkām! Džeimsu Bondu festivālā nesastapsim (vai tomēr..?), bet noteikti sastapsim citu leģendu – Stīvu Džobsu, par kuru aktuālākā filma (brita Denija Boila režijā, ar Maiklu Fasbenderu, Keitu Vinsletu un Setu Rogenu) savu Latvijas pirmizrādi piedzīvos tieši kinofestivālā “Spektrs”! Kā ierasts, festivāla filmu programma tiks izziņota laika gaitā, tā nu jau tradicionālā norises vieta – k/t Kino Citadele.

Bet jau šonedēļ “Baltā nakts”, kuras ietvaros “Spektrs” kopā ar Spīķeru kvartālu piedāvā visas nakts garumā atbrīvoties (kā variants – atdoties) no savām kino-fobijām ar filmām “Zem tavas ādas” (Under the Skin), “Kastrāts kuilis” (Castratus the Boar) un visu moderno zombijfilmu priekšteci, režisora Džordža A. Romero 1968. gada klasiku “Dzīvo miroņu nakts” (Night of the Living Dead). Protams, pirmoreiz uz lielā ekrāna!

Paldies, un tiekamies kino!

Sergejs Timoņins
līdzdibinātājs & izpilddirektors
Filmu izplatīšana & festivāls “Spektrs”

Kontaktiem:
tālr.: +371 25912995
www.kinospektrs.lv
facebook.com/kinospektrs
twitter.com/kinospektrs
kinospektrs@gmail.com