Divas Latvijas animācijas filmas skolēnu brīvdienās

Latvijas filmu demonstrēšanas apvienība “Kinopunkts” sadarbībā ar Latvijas filmu studijām svētdien, 21. janvārī, rīko divus labdarības kinoseansus, kuros tiks vākti ziedojumi Carnikavas dievnama celtniecībai un Engures novada meitenītes Elzas Dzenes ārstēšanai.

Svētdien, 21. janvārī, seansi vispirms sākas Carnikavas tautas namā Ozolaine, kur izsludināta Labdarības kino diena.

Pirmajā seansā pulksten 12:00 tiks demonstrētas divas jaunākās Latvijas animācijas filmas, katra apmēram 25 minūšu garumā – Edmunda Jansona zīmētā filma Bize un Neguļa (2017, studija Atom Art) un Nila Skapāna plastilīna animācija Mūsu ome rullē! (2017, studija Lokomotīve).

Otrajā seansā pulksten 13:05 tiks demonstrēta Latvijas kino klasiķa Jāņa Streiča pozitīvi pacilājošā spēlfilma Rūdolfa mantojums (2010, studija Platforma Film).

Ieeja abos seansos – par ziedojumiem 2017. gada nogalē nodegušā Carnikavas dievnama atjaunošanai (vairāk informācijas par pakāpeniski atjaunoto, bet decembrī nodegušo baznīcu, kā arī citas iespējas ziedot – ŠEIT.)

Tajā pašā svētdienā, 21. janvārī, pulksten 15:00 Šlokenbekas muižā un pulksten 17:00 Smārdes kultūras centrā arī tiks demonstrēta Edmunda Jansona un Nila Skapāna animācijas filmu programma (filmas Bize un Neguļa un Mūsu ome rullē!), vācot līdzekļus Engures novada bērna – sešus gadus vecās Elzas Dzenes rehabilitācijai (stāsts par Elzas ārstēšanos – portāla ziedot.lv sadaļā “Smagi slimu bērnu atbalstam” ).

Labdarības seansus organizē biedrības Kultūrpunkts vadītais projekts Kinopunkts, tā vadītājas Maija Kalniņa un Kristīne Meirāne ļoti priecājas par filmu producentu atsaucību un ir pateicīgas filmu studijām Atom Art,  Lokomotīve un Platforma Film par sadarbību.

Kinopunkts darbību uzsāka 2010. gada aprīlī, attīstot 2009. gadā veiksmīgi realizēto iniciatīvu Kinobusiņš, kas apbraukāja kultūras namus visā Latvijā, demonstrējot animācijas filmas bērniem. Septiņos darbības gados Kinopunkts izaudzis no neliela projekta līdz plašam kinodemonstrēšanas tīklam, izpildot pašu nosprausto uzdevumu – nodrošināt reģionu iedzīvotājiem iespēju apmeklēt kino un atdzīvināt publiskas kino skatīšanās tradīcijas. Kopš 2013. gada rudens Kinopunkts jau organizē kino pasākumus vairāk nekā 100 vietās Latvijā, uzsākta sadarbība ar latviešu diasporu pasaulē. Šo gadu laikā strauji pieaudzis arī brīvdabas kinoseansu skaits, un pieprasījums pēc Latvijas filmām pakāpeniski aug.

Kopš 2017. gada nogales Kinopunkts palīdz izplatīt arī filmas, kas uzņemtas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.