10. septembrī Rīgā notiek nu jau tradicionālais mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”, un tā laikā vairāki lieli pasākumi veltīti kinodemonstrēšanai, arī Latvijas filmām – studijas “Rija” pagalmā Mēness ielā, kinoteātrī “Splendid Palace”, Spīķeros un Aristīda Briāna ielā 9. Visi pasākumi pieejami bez maksas!

Balta nakts

Tikai un vienīgi Latvijas filmas (un dažas ārvalstu animācijas filmas, kuras veidojuši Latvijas animatori) 10. septembra vakarā un naktī būs skatāmas filmu studijas Rija rīkotajā pasākumā No gaismas galda līdz ekrānam, kas sāksies 20:00 studijas mājvietā, Mēness ielā 4. Speciāli šim pasākumam pagalmā iznestie animācijas mākslinieku gaismas galdi piedāvās iespēju iejusties animācijas tēlu atveidotāja un mākslinieka lomā, bet uz Kinomājas āra ekrāna tiks demonstrētas filmu studijā Rija tapušās animācijas filmas, kā arī fragmenti no topošajām pilnmetrāžas filmām Lote un pazudušie pūķi un Ābolrauša šūpuļdziesma. Vakara gaitā būs skatāmas divas kinoprogrammas – “Animācijas filmu mikseri”, jaunajiem skatītājiem no 21:00 līdz 23:00 un pieaugušajiem no 23:00 līdz 2:00.

Kinoteātrī Splendid Palace Baltās nakts kinoseansi notiks paralēli abās zālēs, un katrā mazliet cita noskaņa (detalizēta programma ŠEIT).

Lielajā zālē, piedaloties kinoprojektam Spektrs un kinoteātrim Kino Bize, pulksten 17:00 sāksies dokumentālo filmu vakars Uzdrīkstēšanās, kura ietvaros varēs noskatīties godalgotas un pasaulē atzītas filmas par savdabīgiem māksliniekiem un nereti provokatīvām, nu jau leģendārām mākslas akcijām. Kino programmu atklās Alisones Kleimanes filma Ai Veivei: Nekad nenožēlo / Ai Weiwei: Never Sorry, kas stāsta par pazīstamo ķīniešu mākslinieku un sociālo aktīvistu, programmā arī filmas par Marinu Abramoviču, grafiti mākslinieku Benksiju un akrobātu Filipu Petī.

Kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē savukārt festivāls 2Annas rīko Latvijas autoru īsfilmu maratonu Spoki pirms brokastīm – sākot no 19:00, pieci stundu gari īsfilmu seansi, katru no tiem ievadīs vācu kino klasiķa Hansa Rihtera īsfilma Spoki pirms brokastīm / Vormittagsspuk (1928), kas klasificēta kā eksperimentālā žanra filma un rāda “priekšmetu dumpi” – durvis virinās pašas no sevis, cepures ceļo pāri laukiem bez kāda, kas tās nēsā, revolveri pēc ģeometriskās progresijas pieaug skaitā un draud cilvēkiem. Dzīvās flautas pavadījums īsfilmai piešķirs mistisku noskaņu, to izpildīs Austrālijas latviete Vineta Lagzdiņa.

Otrs kinofestivāla 2Annas pasākums Baltajā naktī ir baidīšanās filmu programma ĪS(t)ĀS ŠAUSMAS Aristīda Briāna ielā 9. Programmā šausmu īsfilmas, Viktora Freiberga šausmu kino lekcija un britu režisora Braiena M. Fergusona šausmu īsfilmas “Flamingo” pirmizrāde Latvijā ar paša režisora klātbūtni Rīgā. Bailīgo nakti noslēgs muzikāla programma – eklektiski psihodēliska disco-house programma ar DJ Bombey & Contour.

Savukārt Spīķeros kinoprojekts “Spektrs” Baltajā naktī piedāvā drosmīgu salīdzinājumu – vienā programmā no pulksten 21:00 divas Vudija Alena komēdijas un interneta vidē megapopulārās Latvijas režisora Oskara Rupenheita īsfilmas no festivāla Piens sērijas! Detalizēta programma – ŠEIT.