Piektdien, 26. septembrī, pulksten 17 kinoteātrī Rīga Latvijas pirmizrādi beidzot svin studijas Animācijas Brigāde un režisora Jāņa Cimermaņa leļļu filma Lācis nāk!

Ar šo pirmizrādi sākas NKC atbalstīto Latvijas filmu pirmizrāžu un citu pasākumu rudens sezona k/t Rīga.

Lācis nāk! pirmizrādi vispirms piedzīvoja starptautisku 2008. gada vasarā Roņu salā. Tas ir tikai likumsakarīgi, jo filmas galvenais varonis ir Latvijas lācis, kura varonīgais ceļojums uz Roņu salu un turpmākie piedzīvojumi 2006. gadā tika intensīvi apcerēti Latvijas un Igaunijas medijos. Nu skatītājiem beidzot ir iespēja uzzināt, kā viss notika patiesībā.
Filmas Karu tuleb! (igauņu valodā – Lācis nāk!) pirmizrāde ir iemesls vienā seansā noskatīties arī citas jaunākās īsfilmas no studijas Animācijas Brigāde – Ēvalda Lāča filmu Jaunā suga, kas 2008. gada sākumā tika atlasīta Berlīnes kinofestivāla konkursa skatei, Jāņa Cimermaņa asprātīgi lakonisko Latvijas vēstures esenci Latvietis, programmā iekļauta arī Daces Rīdūzes sirsnīgā filmiņa Pasmaidi, draugs!.
Līdz ar šo pirmizrādi studija Animācijas Brigāde stundu garu filmu programmu (tajā iekļautas arī Daces Rīdūzes filmas Skudrulauva un Jāņtārpiņš, un Jāņa Cimermaņa festivālu hīts Medības) nodod kinoteātra Rīga skatītāju rīcībā demonstrēšanai publiskos seansos un bērnu rītos. Pirmais no tiem notiks jau
27. septembrī pulksten 11 – pirmajā MammaDaba MultiRītā, kas uzsāk regulāru animācijas filmu demonstrēšanas ciklu kinoteātrī Rīga sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un a/s Latvijas Valsts meži. Uz Animācijas Brigādes filmu programmas speciālseansiem kinoteātrī Rīga tiek aicinātas arī veselas klases un pat skolas – jau 26. septembrī savas skolas jubileju, skatoties AB filmiņas, svinēs 300 bērni no Rīgas Herdera vidusskolas kolektīva; šādu iespēju studija un kinoteātris piedāvā arī citām skolām.