Kinoteātros
Kadrs no seriala Emilija

Pēc trīs nedēļu mājsēdes, sākot ar 15. novembri, durvis skatītājiem atkal vērs kinoteātri, piedāvājot noskatīties Latvijas jaunākās filmas uz lielā ekrāna „zaļajā” drošības līmenī.

Pie skatītājiem kinoteātru repertuārā šajā nedēļā nonāk filmas, kas pirmizrādi piedzīvoja oktobrī, Rīgas starptautiskā kinofestivāla (RigaIFF) ietvaros, tostarp festivāla atklāšanas filma, Latvijas un Itālijas kopražojums Es piedzimu Rosellīni (kinoteātros no 15.11.) – dokumentālā filma par kinovēsturē nozīmīgu dzimtu, kuras ciltstēvs ir itāļu neoreālisma klasiķis Roberto Rosellīni, bet filmas režisors – viņa mazdēls Alesandro Rosellīni. Latviju šajā kopdarbā pārstāv studija VFS Films un producents Uldis Cekulis, filmas galvenais operators ir Valdis Celmiņš, scenārija līdzautors – Dāvis Sīmanis.

No 18. novembra kinoteātru repertuārā nonāk režisores Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma - selfiju stilistikā filmētais mūsdienu Sniegbaltītes stāsts Spogulī. Senās pasakas darbība aizsākas sporta zālē, kur Sniegbaltīte uzaug, jo viņas tēvs ir krosfita treneris, bet ļaunā pamāte pārņemta ar fiziskiem spēka un veiklības vingrinājumiem. Gandrīz likumsakarīgi, ka no pasakas pazīstamie septiņi rūķīši šajā filmā ir dažādu neparastu sporta veidu entuziasti – akrobāts, parkūrists, svarcēlājs, veloekvilibrists un citi. Visi šie sportiskie tēli labprāt filmē selfijus, tā sagādājot filmai ārkārtīgi neparastu vizuālo tēlu, ko izstrādājis kinooperators Gints Bērziņš.

Nedēļu vēlāk, 26. novembrī, uz lielajiem ekrāniem nonāks Andreja Ēķa pikantā komēdija Tabu, kurā režisors turpina iepriekšējās filmās (piemēram, Svingeri, 2016) aizsākto tematiku – „tas, par ko nerunājam”.

Šajā rudenī kinoteātros jau pirmizrādītas vēl vairākas jaunas Latvijas filmas, un to demonstrēšana turpinās arī novembrī pēc mājsēdes. Skatītāju ievērību izpelnījusies Martas Elīnas Martinsones debijas filma, 90. gadu tīņu dzīves stilizācija un Millenium sagaidīšana komēdijā Tizlenes, ceļu pie skatītājiem turpina arī Matīsa Kažas dinamiskais vesterns Wild East. Kur vedīs ceļš. Īpaša demonstrēšanas forma izvēlēta studijas Mistrus Media producētajai vēsturiskajai daudzsēriju filmai Emīlija. Latvijas preses karaliene (režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe) – starpkaru Latvijas ievērojamās uzņēmējas Emīlijas Benjamiņas dzīvesstāstā balstītā drāma kinoteātros skatāma atsevišķos seansos pa divām sērijām.

Valsts svētku nedēļā atsevišķi kinoteātri Rīgā un reģionos piedāvā noskatīties arī īpašus kinodarbus, kas iepriekšējos gados kļuva par skatītāju apmeklētākajām Latvijas filmām, – Dvēseļu putenis (2019, režisors Dzintars Dreibergs) un Pilsēta pie upes (2020, režisors Viesturs Kairišs).

Ar kinoteātru apmeklējuma noteikumiem un repertuāru var iepazīties kinoteātru mājaslapās. 

 

 

Kristīne Matīsa

Vecākā referente
kristine.matisa [at] nkc.gov.lv