Daudzsēriju filma Kinoteātros
3 un 4 sērijas plakaats

Jaunā daudzsēriju filma “Pansija pilī” šonedēļ turpina ceļu pie skatītājiem ar jaunām sērijām kinoteātros. Jau ceturtdien, 8. februārī, visā Latvijā sāks demonstrēt filmas 3. un 4. sēriju; kinoteātros “Splendid Palace” un “Forum Cinemas” atklāšanas dienā būs arī īpašie seansi.

Daudzsēriju filmas Pansija pilī pirmās sērijas Latvijas kinoteātros pulcējušas jau vairāk nekā 12 000 skatītāju. Filma tiek demonstrēta vairāk nekā 100 dažādās izplatīšanas vietās Latvijā, to iespējams skatīties arī ārpus Latvijas vimeo.com platformā.

Filma veidota pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna Pansija pilī motīviem, un tajā attēloti vienas vasaras notikumi 20. gadsimta 20. gados, dzejniekam Viktoram Eglītim dāvanā no valsts saņemot vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu. Filma ļauj izsekot notikumiem, kuros topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanu, vienlaikus atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijā.

Filmas Pansija pilī 3. un 4. sērijā iepazīsim jaunus personāžus, pansijas viesus – kasiera palīgu Alfonu Maltusu (Jēkabs Reinis), bibliotekāri Paugas jaunkundzi (Inese Kučinska), Visneru ģimeni un jauno kalponi Līnu (Anta Aizupe), kura rada galvassāpes greizsirdīgajai Priedenei (Lāsma Kugrēna).

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņus atveido arī aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Gatis Maliks un daudzi citi.

Pirms 3. un 4. sērijas pirmizrādes 8. februārī kinoteātrī Forum Cinemas plkst 18:40 un Splendid Palace plkst 20:00 būs tikšanās ar filmas radošo grupu – aktieriem Gundaru Āboliņu, Rihardu Zelezņevu, Kristiānu Teterovski, scenāristi Tabitu Rudzāti, režisori Martu Elīnu Martinsoni, režisoru Andi Mizišu un seriāla producentiem Inesi Boku-Grūbi un Gintu Grūbi.

“Mēs esam pateicīgi redzēt jūs atgriežamies kinoteātros! Paldies par lielo uzticību, pozitīvajām atsauksmēm, aplausiem, ko dāvājāt, skatoties filmas pirmās divas sērijas, un apsolījumu, ka nāksiet atkal. Filmas tālākās epizodes un notikumi, kurus pēc Anšlava Eglīša aprakstījuši mūsu scenāristi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, sola jaunus varoņus un lieliskus aktierus, kuru veidoto tēlu dialogi jau folklorizējušies, tāpēc tiekamies jau no ceturtdienas,” aicina filmas producente Inese Boka-Grūbe.

“Kad tu lasi Anšlava Eglīša grāmatas, tās aizrauj tajā savā pasaulē. Veidojot kino dramaturģiju, viņš paņem savā varā ar tēlu precīziem aprakstiem. Un stāsts veidojas no niansēm un nevis rakstītas stāsta līnijas, tāpēc, veidojot filmu, grūtākais uzdevums bija to pārnest uz filmas stāstu,” atzīst filmas 3. sērijas režisors Andis Mizišs.

“Romāns Pansija pilī ir atmiņu vinjete. Katram, kurš lasījis romānu, ir savas atmiņas par to, savi priekšstati par Anšlavu, par personāžiem, tāpēc visu to pārcelt filmā ir liela atbildība pret autoru, sevi un tiem, kuri romānu lasījuši,” saka režisore Marta Elīna Martinsone, kura veidojusi filmas 4. sēriju.

Filmai ir septiņas aktierkino sērijas, to režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis; astotā būs dokumentālā sērija, kuras režisors ir Gints Grūbe. Filmas operators ir Andrejs Rudzāts, scenāristi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Filma tapusi filmu studijā Mistrus Media, kas jau iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu Emīlija. Latvijas preses karaliene (2021).

Kinoteātros tiks demonstrētas vairākas filmas sērijas vienā seansā:
1., 2. sērija – no 22. janvāra

3., 4. sērija – no 8. februāra
5., 6., 7. sērija – no 22. februāra
8. dokumentālā sērija – speciālos seansos pēc 22. februāra.

Daudzsēriju filma Pansija pilī top sadarbībā ar TV3 un nākamās paaudzes televīziju Go3. Daudzsēriju filmas tapšanu atbalsta Nacionālais kino centrs (ERAF / REACT-EU projekts "Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju" Nr.13.1.4.0/22/I/001).

Filmas sadarbības partneri ir Orange Cosmetic / Keune Latvia, Irve, Laima, Merrild, Stelpes minerālūdens, Skrīveru saldumi, Dimdiņi, Valmiermuižas alus, Lāči.