Kinoteātros startē komēdija “Kriminālās ekselences fonds”

Piektdien, 2. februārī, 13 Latvijas kinoteātros startē režisora Oskara Rupenheita kriminālā komēdija “Kriminālās ekselences fonds”, kas pilnībā veidota par privātiem līdzekļiem, tai skaitā pašu skatītāju sarūpētajiem – vēl pirms filmēšanas posma uzsākšanas kolektīvā ieguldījuma kampaņa vietnē “Projektu Banka” tika savākti vairāk nekā 10 000 EUR.

“Krāpnieki, pistole un nolaupīts sunītis!” ir autoru izvēlētais pieteikums komēdijai Kriminālās ekselences fonds. Filmas galvenais varonis Imants Veide raksta scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar čomu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Taču Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci žuļiki Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta Kaimiņiene, kurai, kā izrādās, ir lielāki pauti nekā visiem pārējiem kopā!

Jau filmas pieteikums liecina, ka autori nevairās no necenzētas leksikas, un tas arī ir iemesls, kāpēc filma nav ieteicama skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.

No 2. februāra komēdija Kriminālās ekselences fonds tiks demonstrēta Rīgas kinoteātros Kino Citadele, Cinamon, Multikino un Splendid Palace, Liepājas kinoteātrī Cinamon Balle, Ventspils kinoteātrī Rio, Kuldīgas kultūras centrā, Siguldas Kino Lora, Vidzemes koncertzālē, Valmieras kinoteātrī Gaisma, Smiltenes kinoteātrī, Rēzeknes kinoteātrī Silverscreen Rēzekne un Daugavpils kinoteātrī Silverscreen Daugavpils.

Biļetes pieejamas arī iepriekšpārdošanā, pilnu kinoteātru sarakstu un saites uz biļetēm var atrast ŠEIT.

Filmas treileri var noskatīties ŠEIT.  (16+)

Projekts ar sākotnējo nosaukumu Mastermainds tapis ilgi, pamatīgi un ar baudu – 130 filmēšanas dienas, 8454 izbļauti lamuvārdi, 155 (+/-3) aktieri, 35 lokācijas, 3 kameras, 4 kaskadieri, 2 suņi, 28 498 689 zudušas nervu šūnas un 1 LIELS kaifs par paveikto – tas viss ir Kriminālās ekselences fonds! Filmas tapšanas gaita no iespaidīgo dekorāciju izveides un kolorītajiem tērpiem līdz aktieru atlases procesam ir iemūžināta making-of video sērijā:

Making-of Nr. 1, Sintija Andersone, ražošanas vadītāja.
Making-of Nr. 2, Andris Daugaviņš, Harija Kuharjonoka lomas atveidotājs (16+).
Making-of Nr. 3, Toms Jansons, filmas galvenais mākslinieks.
Making-of Nr. 4, Māris Mičerevskis, Duļķes lomas atveidotājs (16+).
Making-of Nr. 5, Ance Beinaroviča, galvenā kostīmu māksliniece.

Filmas veidotāji piedāvā skatītājiem arī izpildīt arī testu par to, cik liels kriminālais gēns katrā slēpjas.

Kriminālās ekselences fonda gaitām var sekot filmas sociālo tīklu vietnēs:
Facebook: www.facebook.com/kefmovie
Twitter: www.twitter.com/kef_filma
Instagram: www.instagram.com/kefmovie

Papildus informāciju piedāvā
filmas komunikācijas vadītājs
Sergejs Timoņins
+371 25912995
stimonins@gmail.com
vai kriminalasekselencesfonds@gmail.com