Kinoveidotāji uzrunā jauniešus mediju nometnē

Jau sesto gadu Kuldīgas novada Pelčos norisinās starptautiskā mediju nometne “Young Media Sharks”, kur jomas eksperti 50 jaunajiem mediju talantiem sniedz unikālas zināšanas. Šogad ar nometnes dalībniekiem tikās gan Simtgades filmas “Paradīze ‘89” režisore Madara Dišlere, gan komēdijas “Kriminālās ekselences fonds” komanda, Latvijas jubilejas gadā nometni svinīgi atklāja Atmodas laika žurnālists un sabiedriskais darbinieks Dainis Īvāns. Sestdien, 11. augustā, Pelču internātskolā notiks nometnes fināla darbu prezentācijas, uz tām aicināti visi interesenti.

 

Nometnes Young Media Sharks laikā jaunajām mediju haizivīm ir jāizstrādā mediju produktu idejas, kas palīdzētu sabiedrības problēmu risināšanā. Kā mentors piesaistīts Somijas TV YLE jauniešu portāla Kioski redaktors Anti Hirvonens. Kioski producētais saturs sasniedzis 100 tūkstošus sekotāju jauniešu vidē, un šis ir viens no pirmajiem medijiem pasaulē, kas par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem sabiedriskajā medijā runā jauniešiem saistošā formātā.

“Svarīgi ir saprast, kāpēc vispār vēlies kļūt par režisoru, un tā tas ir ikvienā profesijā,” nometnes dalībniekiem teica režisore Madara Dišlere. Nometnes Young Media Sharks jauniešiem un Kuldīgas iedzīvotājiem bija iespēja noskatīties Madaras filmu Paradīze ‘89, kas veidota Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, un uzdot jautājumus režisorei.

“Režisora darbs ir vilinošs, bet jārēķinās ar daudziem izaicinājumiem. Darbs pie scenārija, pārdomājot katru detaļu,  finansējuma piesaiste un, pats galvenais, spēja iznest un nepamest savu ideju četru darba gadu garumā. Vienam filmu izveidot nav iespējams, tas, piemēram, filmas Paradīze ‘89 gadījumā ir vairāk nekā 30 cilvēku kolektīvs mākslas darbs, kur, manuprāt, galvenie vaļi ir režisors, operators un mākslinieks.

Filmas Paradīze ’89 motīvu nometnē Young Media Sharks lieliski papildināja mediju leģenda Dainis Īvāns, kurš arī piedalījies Madaras Dišleres filmas tapšanā. Dainis Īvāns iedvesmoja jauniešus, stāstot par 80. gadu sabiedrības pretkustību Daugavas HES celtniecībai un to, kā šie procesi veicināja Trešo atmodu. Uz jautājumu, kā žurnālists saredz šodienas Latviju, Dainis Īvāns atbildēja: “Mēs izcīnījām neatkarību, bet vai ieguvām brīvību? Brīvs cilvēks redz iespējas un nejēdzības. Cīņa par brīvību joprojām pastāv, un vislielākā pretestība ir  palikt pašam un nepakļauties vairākumam. Jo tieši mazākumam ir ļoti liela nozīme.” Lekcijas beigās jaunieši aplaudēja, kājās stāvot, un veidoja garu rindu, lai nofotografētos ar žurnālistu.

Nometnes nedēļas garumā jauniešiem attīstīt savas prasmes palīdzēja arī radio ētera personība Toms Grēviņš, karikatūrists Gatis Šļūka, mūzikas producents DJ Rudd, video-operators Dāvis Doršs, radio personība Justīne Savitska, Re:Baltica žurnāliste Lote Lārmane, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA pasniedzējs Aigars Ceplītis, ASV reklāmas aģentūras Backyard Productions izpildproducents Kriss Mathērss, izaugsmes treneris Niks Matusevičs, reklāmas speciālists Raimonds Platacis, filmas Kriminālās ekselences fonds komandas pārstāvji un daudzi citi.

Nometne noslēdzas 12. augustā. Interesenti aicināti piedalīties nometnes fināla darbu prezentācijās sestdien, 11. augustā, plkst. 20:00 Kuldīgas novada Pelču internātskolā. Iepriekš jāpiesakās, rakstot uz info@avantis.lv.

Young Media Sharks 2018 organizatori ir Avantis kinoproducente Ilona Bičevska un Pieci.lv izveidotājs Kārlis Dagilis, nometnes galvenais finansētājs – Vācijas Federālā ārlietu ministrija. Atbalsta Kuldīgas pilsēta, JC Decaux, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas katedra, mediju portāls Pilseta24.lv, žurnāls IR un Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācija.

Video no nometnes:

Pirmā diena ŠEIT.

Otrā diena ŠEIT.

Sīkāka informācija:
Laura Lauziniece, tālr. 27794058,
Kārlis Dagilis, tālr. 29565322
info@avantis.lv