Klāt pirmizrāde otrajai Simtgades filmai “Ievainotais jātnieks”

Otrdien, 24. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisores Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks” – otrā filma Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. No 27. oktobra filma skatāma “Splendid Palace” repertuārā, sekos arī īpašās pirmizrādes vēl desmit Latvijas pilsētās.

 

Filma Ievainotais jātnieks veltīta Latvijas simtgadei, tēlnieka Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienai un viņa darbam pie Latvijas simbola – Brīvības pieminekļa celtniecības. Tāpēc 19. oktobrī, kad noslēdzās Brīvības pieminekļa kārtējā restaurācija, svinīgajā atklāšanā kopā ar valsts augstākajām amatpersonām piedalījās un Brīvības pieminekļa Goda grāmatā parakstījās arī filmas Ievainotais jātnieks režisore Ilona Brūvere un Kārļa Zāles tēla atveidotājs filmā, aktieris Imants Strads, kurš Valsts prezidentam Raimondam Vējonim pasniedza jaunās filmas DVD ierakstu. Tādējādi varam apgalvot, ka Valsts prezidents rūpīgi seko Nacionālā Kino centra programmai Latvijas filmas Latvijas simtgadei, jo programmas pirmo filmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, prezidents noskatījās pirmizrādē.

Filmu Ievainotais jātnieks slēgtā seansā tūlīt pēc pieminekļa svinīgās atklāšanas noskatījās Rīgas pieminekļu aģentūras aicinātie viesi – pieminekļa restauratori, tēlnieki un citi iesaistītie.

Filmas publiskā pirmizrāde, uz kuru iespējams arī iegādāties biļetes, notiks kinoteātrī Splendid Palace 24. oktobrī 19:00, no 27. oktobra filma iekļauta kinoteātra repertuārā, un Splendid Palace ir Rīgā vienīgais kinoteātris, kur tā tiks demonstrēta, – arī tāpēc, ka šis ir vienīgais kinoteātris, kur savas dzīves laikā noteikti ir pabijis pats Kārlis Zāle. Repertuārā filma tiek demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā, tāpēc uz seansiem var aicināt arī Rīgas un Latvijas viesus.

Filmas Ievainotais jātnieks reģionālo pirmizrāžu turneja sākas Kuldīgā 26. oktobrī, turpinās Siguldā 27. oktobrī, Valmierā 28. oktobrī, Cēsīs 29. oktobrī, Ventspilī 30. oktobrī, Liepājā 31. oktobrī. Rēzeknē (1.11.), Jēkabpilī (2.11.), Madonā (3.11.), Smiltenē un citos Latvijas novados filma tiks demonstrēta jau no pirmajām novembra dienām.

Filma Ievainotais jātnieks ir tēlains vēstures un dzīves notikumu kaleidoskops, kas ļauj sajust Brīvības skaudro garšu; režisore Ilona Brūvere izveidojusi dokumentālu spēlfilmu, kura jau četrās kategorijās nominēta Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps – kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, par labāko dokumentālā kino režiju, mākslinieka darbu un grimu. Filmas radošajā komandā ir arī kinooperatore Elīna Bandēna, komponists Ēriks Ešenvalds, skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filmas scenārija konsultante ir mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, laikmeta tēlus atveido Imants Strads, Dārta Daneviča, Lauris Subatnieks, Ģirts Liuziniks, Ieva Aleksandrova-Eklone, Dainis Gaidelis un citi.

Informācija par filmu Ievainotais jātnieks Nacionālā Kino centra mājaslapā – ŠEIT.

Filmas Facebook profils – ŠEIT.

NKC programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei kopumā tiek veidotas 16 pilnmetrāžas filmas, pirmā no tām – Vara Braslas spēlfilma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru – uz ekrāniem nonāca augustā un to noskatījušies jau vairāk nekā 45 000 skatītāju, bet 18. novembrī tiks pirmizrādīta trešā – Askolda Saulīša dokumentālā filma par latviešu strēlniekiem Astoņas zvaigznes. Informācija par visām Simtgades filmām – ŠEIT.