Režisora Andreja Ēķa spēlfilma “Svingeri”, kas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada 9. decembrī, šobrīd pulcinājusi jau 90 000 skatītāju un tās kases ieņēmumi ir sasnieguši gandrīz pusmiljonu eiro (šobrīd 465 000 EUR).

v_l_swingers

 

Filmas producenti izplatījuši relīzi, ziņojot, ka Svingeri iemantojuši plašu skatītāju atbalstu un kļuvuši par trešo veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas vēsturē, pēc skatītāju skaita nostājoties uzreiz aiz topa līderiem – Deivida Kamerona filmas Avatars (2009) un Andreja Ēķa producētajiem, Aigara Graubas režisētajiem Rīgas sargiem (2007).

Filmas producents Kristians Alhimionoks stāsta: “Komēdija ir sarežģīts kino žanrs. Veidojot filmu, neviens nezina, cik smieklīga tā būs un vai vispār tā būs smieklīga. Andrejs Ēķis kopā ar mūsu talantīgajiem aktieriem pierādīja, ka Latvijā komēdijas žanrs ir iespējams un pieprasīts; pirms tam to apliecinājuši izcilie režisori Jānis Streičs un Varis Brasla. Pēdējos gados Latvijā radītās filmas pieder drāmas žanram un tās ir skumju un nolemtības pārņemtas, bet Svingeri deva iespēju skatītājiem pasmaidīt un pasmieties pašiem par sevi. Tieši tas arī ir filmas veiksmes pamatā”.

Filma vēl joprojām ir uz ekrāniem gan Rīgas kinoteātros, gan apmēram 100 kino-izrādīšanas vietās visā Latvijā.

Filmu Svingeri veidojusi profesionāla radošā komanda: režisors Andrejs Ēķis, producenti Kristians Alhimionoks un Zanda Seņkova, scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce. Greizsirdīgo un kaislīgo mīlētāju lomās iejutušies Latvijas labākie aktieri – Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Elīna Vāne un Ģirts Ķesteris, arī jaunie talanti Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs un plaši pazīstamais mūziķis Jānis Jubalts. Šis ir pirmais gadījums Latvijas vēsturē, kad filmas tapšanā arī finansiāli piedalījies kino izplatītājs Forum Cinemas.