“K.Suns” aicina uz Frankofono filmu festivālu

Kinoteātrī “K.Suns” no 8. marta līdz 11. martam sadarbībā ar Francijas kultūras institūtu piedāvā frankofono filmu programmu – astoņas filmas no valstīm, kurās runā franciski. Filmas būs skatāmas oriģinālvalodā, ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās. Ieeja seansos bez maksas, ielūgumus rezervējot internetā.

Frankofono filmu festivāls, kas jau septīto reizi noris Frankofonijas mēneša ietvaros, piedāvā skatītājiem ceļot kopā ar franču valodu, lai novērtētu frankofonā kino bagātību un daudzveidību. Programmā filmas visām gaumēm un visiem vecumiem – kinostāsti par cerību un iecietību Cilvēku dziesma (Beļģija) un Kāzas Besarābijā (Moldova), divas politiskas komēdijas Orsē krastmala (Francija) un Mana prakse Kanādā (Kanāda), augstākā līmeņa profesionāļu deja kinolentē Parīzes opera (Šveice) un sinhronā peldēšana filmā Perfektās (Kanāda). Jaunāka vecuma skatītājiem būs iespēja noskatīties Šveices animācijas kino brīnumu Mana dzīve kā Cukīni un franču filmu par pusaudzes dzīves peripetijām Tamāra.

08.03. plkst. 18:00. – Moldova

Kāzas Besarābijā / Nuntă in Basarabia
(režisors Nap Toader, 1h 32min)
Jauns diriģents no Bukarestes un pianiste no Kišiņevas nesen apprecējušies Rumānijā. Abi ir spiesti rīkot kāzas, šoreiz Besarābijā, lai savāktu avansa naudu par dzīvokli, pateicoties līgavas radinieku dāvanai. Otrās kāzas kļūst par laulāto jauniešu radinieku sacensībām, un situācija ir saspringta, ņemot vērā papildus atšķirības tradīcijās šādos gadījumos. Lai gan sarunās par rituāliem slēpjas vardarbība, kas viņiem ir sveša, ar vēsturiskām un politiskām saknēm, līgavainis un līgava tiek iesaistīti šī lepnuma cīņā. Galu galā triumfē mīlestība.

09.03. plkst. 17:00. – Francija

Orsē krastmala / Quai d’Orsay
(režisors Bertrāns Tavernjē / Bertrand Tavernier, 1h 53min)
Aleksandrs Taijārs no Vormsas, slaida auguma iznesīgs vīrietis, ir elegances iemiesojums, kurš patīk sievietēm. Turklāt viņš ir Francijas – Apgaismības valsts – Ārlietu ministrs. Jaunais Arturs Vlamenks, kurš tikko kā beidzis Francijas Nacionālo Administrācijas skolu, ir pieņemts darbā Ārlietu ministrijā amatā, kurš atbild par “vārdu krājuma pielietošanu” (šo ministriju ierasts saukt par Orsē krastmalu tās atrašanās dēļ). Patiesībā viņa uzdevums ir sacerēt ministra runas. Turklāt viņam ir jāprot ar smalkjūtību iejusties princim pietuvināto personu lokā. Vlamenkam nākas izcīnīt savu vietu starp ministra kabineta vadītāju un padomniekiem, kas apgrozās Quai d’Orsay. Šajā adresē stress, ambīcijas un zemiski triecieni nav retums…

09.03. plkst. 19:00 – Kanāda

Mana prakse Kanādā / Guibord s’en va-t-en guerre
(režisors Filips Falardo / Philippe Falardeau, 1h 48min)
Stīvs Gibors ir deputāts, kura rokās pēkšņi ir izšķirošā balss par to, vai Kanādai jāiesaistās karā. Premjerministrs mēģina Giboru pārliecināt balsot par labu karam, solot ministra portfeli savā administrācijā. Taču, ignorējot personiskās intereses, Gibors nolemj uzklausīt ideālu vadīto praktikantu no Haiti un dodas apceļot savu vēlēšanu apgabalu, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli.

10.03. plkst. 15:00 – Šveice (jauniešu seanss)

Mana dzīve kā Cukīni / Ma vie de Courgette
(režisors Klods Barass / Claude Barras, 1h 6min)
Cukīni ir mazs drosmīgs zēns, kuram ar bailēm nav nekā kopīga. Kad nomirst viņa māte, Cukīni sajūtas pasaulē pavisam viens. Taču tas mainās brīdī, kad viņš bērnunamā iepazīstas ar Simonu, Ahmedu, Alisi un Beatrisi, un katram no viņiem ir sava pagātne – lielākoties skumja. Un tad vēl tur ir tā meitene, Kamila. Ir tik daudz ko atklāt 10 gadu vecumā. Piemēram, kā tas ir – pirmoreiz iemīlēties.

10.03. plkst. 17:00 – Francija

Tamāra / Tamara
(režisors Aleksandrs Kastaņeti / Alexandre Castagnetti, 1h 43min)
Piecpadsmit gadus vecā Tamāra, kompleksu mākta par savām apaļajām ķermeņa aprisēm, uzsākot gaitas vidusskolā, nolemj atbrīvoties no iesaukas “resnā”. Lai citiem lieki nebūtu jākulsta mēles, viņa sader ar savu labāko draudzeni, ka dosies uz randiņu ar pirmo, kurš ienāks pa klases durvīm. Kā par nelaimi, tas izrādās skaistākais skolas puisis Djēgo. Tamāras iespējas uzvarēt derības samazinās … Skolas puišu nekaunīgie izlēcieni, mātes gādīgās rūpēs, jaunākās māsas ieteikumiem flirtēšanā… Par spīti visam, Tamāru sagaida neaizmirstams gads!

11.03. plkst. 16:00 – Šveice (dokumentālā filma)

Parīzes opera / L’Opera de Paris
(režisors Žans- Stefans Brons / Jean-Stéphane Bron, 1h 50min)
Gada garumā režisors Stefans Brons filmēja Parīzes operas mūziķu, dejotāju, tehnisko darbinieku un arī administrācijas bieži vien drudžaino ikdienu. Parādīti tiek gan klasiski baleta uzvedumi (Bajadēra), gan grandiozas operas (Mozus un Ārons), bet arī orķestra mēģinājumi Filipa vadībā, jaunie poēzijas talanti, tostarp krievu baritons Mihails Timošenko, bērni, kas spēlē Bēthovena septīto, solistu plejāde (Terfels, Peretjatko) un iespējamā savstarpējā spriedze.

11.03. plkst. 18:00. – Kanāda

Perfektās / Parfaites
(režisors Žeremī Batalja / Jérémie Battaglia, 1h 16min)
Klaudija, Marija Lū un visa pārējā Kanādas sinhronās peldēšanas komanda gatavojas 2016.gada Rio olimpisko spēļu kvalifikācijai. Šī bieži vien nievātā sporta disciplīna ir sarežģīta un prasa pacietību treniņos. Aiz spozmes un smaidiem slēpjas sports, kurā mijas skaistuma kults un brīžiem pat neaptveramas prasības pret sportistēm.

11.03. plkst. 20:00. – Beļģija

Cilvēku dziesma / Le Chant des Hommes
(režisori Benedikts Ljenā un Marī Himeneza / Bénédicte Liénard et Mary Jimenez, 1h 35min) 
Viņus sauc Moktars, Nažats, Žozefs, Žernazs, Diraīds, Haiders, Kaders, Esma … Viņi ir aizbēguši no Sīrijas, Irākas, Irānas, Kongo, Marokas, Nigērijas … Kopā viņi nolemj apmesties baznīcā. Viņi riskē ar savu dzīvību, lai izcīnītu uzturēšanās atļaujas. Atlikušo dienu skaits strauji sarūk, sākas cīņa par izdzīvošanu. Kaderam ir uzticēts aizstāvēt viņu visu intereses, bet viņš kaut ko slēpj. Esma rūpējas par visas kopienas ikdienas dzīvi, cik nu tas ir viņas spēkos. Nespēks palielinās, spriedze pieaug, bet viņu savstarpējās saites tikai kļūst stiprākas. Starp brālībām un nodevību kopiena tiek pakļauta dažādām grūtībām un visiem spēkiem mēģina tās pārvarēt.

 

Filmas ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Ieeja seansos bez maksas, ielūgumus rezervējot interneta vietnē
http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/

Programmas apraksts franču valodā Francijas institūta mājaslapā – ŠEIT.

Tuvākie seansi kinoteātra K.Suns repertuārā – ŠEIT.