Kultūras ministre pasniedz atzinības rakstus

Par izciliem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē 15. novembrī Dace Melbārde pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas Atzinības rakstus 20 izcilām kultūras personībām, starp tām bija arī kinoprofesionāļi Ieva Romanova, Varis Brasla un Miks Zvirbulis.  

 

„Mūsu valsts simtgades priekšvakarā ir svarīgi apzināties, ka katrs no mums ar savu ikdienas darbu un idejām veido Latviju, kas paliks mantojumā nākamajām paaudzēm. Ministru kabineta un Kultūras ministrijas atzinības raksti katru gadu tiek pasniegti tām lielajām Latvijas personībām, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu katru dienu dara un rada mūsu valsti labāku un stiprāku, atstājot paliekošas pēdas Latvijas kultūrtelpā. Esmu no sirds pateicīga šiem dižajiem cilvēkiem, kuri mūs iedvesmo un palīdz augt nākotnes talantiem,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Svinīgajā pasākumā godināja kinorežisoru Vari Braslu, kinooperatoru Miku Zvirbuli un kinomākslinieci, ilggadēju Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāju Ievu Romanovu, aktierus Gunāru Placēnu un Juri Strengu, dramaturgu Paulu Putniņu, scenogrāfu un gleznotāju Juri Dimiteru, mākslas zinātnieci Laimu Slavu un arhitektu Andri Kronbergu. Tāpat MK un KM pateicības un atzinības apliecinājumus saņēma tēlnieks Ojārs Feldbergs, mākslas zinātnieki Aija Nodieva un Eduards Kļaviņš, dzejniece Lija Brīdaka, baleta solists un horeogrāfs Modris Gipmanis, habilitētais vēstures zinātņu doktors Andrejs Vanags, ilggadējā Restauratoru biedrības priekšsēdētāja Dace Čoldere un restauratore Aida Podziņa, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure, žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki. Tāpat Ministru kabineta Atzinības rakstu saņēma Kultūras ministrijas investīciju attīstības nodaļas bijušais vadītājs Indriķis Builis, kurš pašaizliedzīgi strādājis, lai Nacionālā bibliotēka kļūtu par Latvijas Gaismas pili.