Labākais jaunais Latvijas fotogrāfs – Juris Zemītis no filmu nozares

Festivāla “Rīgas Fotomēnesis” ietvaros piešķirta žurnāla “Fotokvartāls” FK Balva labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam, un šogad to saņēma Juris Zemītis – par fotogrāfijām, kas tapušas Latvijas filmu uzņemšanas laukumos.

FK Balvu organizē žurnāls Foto Kvartāls, tās mērķis ir piedāvāt platformu jaunajiem fotogrāfiem, lai tie ar saviem darbiem sasniegtu plašāku auditoriju. 2017. gada balvas ieguvējs ir Juris Zemītis (1984), kurš ikdienā strādā par gaismotāju kino uzņemšanas laukumos. “Savā fotogrāfiju sērijā es piedāvāju paskatīties, kas notiek, kad kamera ir izslēgta,” savus darbus komentē Juris, kurš šobrīd fotogrāfiju apgūst ISSP skolā. “Šī balva man ir milzīga motivācija turpināt iesākto.”

FK Balvas uzvarētājs tika izvēlēts no 10 finālistiem, kuri koprades telpā The Mill uzstājās ar savu darbu publiskajām prezentācijām. Balvai bija pieteikušies 63 jaunie Latvijas fotogrāfi, bet finālā iekļuva tikai desmit dalībnieki – Adelīna Darviņa, Annemarija Gulbe, Arta Kauliņa, Elizabete Ezergaile, Elīna Semane, Juris Zemītis, Laima Vainiņa, Santa Spīlberga, Toms Šķēle un Veronika Geida. Darbus vērtēja starptautiska žūrija – žurnāla Bird in Flight (Krievija) fotoredaktore Olga Osipova, žurnāla The Calvert Journal (Anglija) redaktore un žurnāliste Liza Premjaka un žurnāla FK galvenais redaktors un Rīgas Fotomēneša direktors Arnis Balčus.

FK Balva norisinās festivāla Rīgas Fotomēnesis 2017 ietvaros un to atbalsta Sony. Laureāts balvā ieguva Sony ILCE-6000 fotokameru, izdevumu Latvijas fotogrāfija 2017, kā arī iespēju savus darbus publicēt žurnālos FK un Bird in Flight. Savukārt Veronika Geida no portāla Delfi saņēma īpašu balvu kā skatītāju balsojuma uzvarētāja.

Papildus informācijai:

Arnis Balčus
abalcus@yahoo.co.uk
26728549

Juris Zemītis
juris.zemitis@gmail.com
29335781