Festivāls
festivāla plakāts

Somugru filmu festivāls (FUFF) šogad tiek rīkots jau 10. reizi, un pirmoreiz tas notiks Latvijā, akcentējot lībiešu kultūras mantojumu, valodu un tradīcijas. Festivāls Mazirbē 25.-27. augustā aicina uz filmu seansiem un saturīgām diskusijām, rokdarbu un deju darbnīcām.

Festivāla FUFF mērķis ir apmeklētājiem piedāvāt plašāku un personiskāku ieskatu somugru pasaules skatījumā. Mazo tautu pārstāvēšana un valodas, kultūras mantojuma un tradicionālā dzīvesveida saglabāšana iet roku rokā, tādējādi brīvdabas festivālā un sarunās savīsies gan mākslinieciskas tēmas, gan noderīgas dzīvesveida prakses.

Festivāla ietvaros tiks demonstrēta Latvijas, Livonijas, Igaunijas, Ungārijas, Somijas un Kanādas filmu izlase. Festivāla teritoriju bagātinās arī visaptverošas darbnīcas, kuras iedvesmojis vēsturiskais mantojums, piemēram, pamatiedzīvotāju darbnīca no Khatnys un īpaša Kavad darbnīca no Indijas. Koncertēs Livonijas eksperimentālā grupa NeiUm un DJ Miroco no Igaunijas.

Liela uzmanība šajā festivālā tiks pievērsta lībiešu tautai un Kurzemes ziemeļu apkārtnei, atklājot šīs puses iedzīvotāju domāšanas veidu un reliģiskos uzskatus; tajā pašā laikā trīs dienu festivāls pulcē dažādu tautību cilvēkus no visas pasaules.

Festivālu organizē nevalstiskā organizācija FUFF no Setomas, Igaunijas. Vairāk par iepriekšējo gadu pasākumiem var lasīt šeit: https://fuff.ee

Festivāla atbalstītāji – Igaunijas Kultūras fonds, Radniecīgo tautu programma
Partneri – Lībiešu tautas nams, Mitago

 

Plašāka informācija:
Alise Podniece,

komunikācijas koordinatore
T: 29138498
E: alise.podniece@gmail.com