Latvijā sākas starptautiskais Manhetenas īsfilmu festivāls

No 1. līdz 7. oktobrim Rīgā un citās Latvijas pilsētās jau tradicionāli norisinās starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls. Rīgā festivāla programmu varēs skatīt kinoteātrī “Splendid Palace divos vakaros – piektdien, 5. oktobrī plkst. 19:00 un sestdien, 6. oktobrī plkst. 18:00. Festivāla filmu skates notiks arī Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Jūrmalā, Kuldīgā un Ogrē, bet Rīgā paredzēti arī skolēnu seansi 3. un 4. oktobrī plkst. 15:00, kinoteātrī “Kino Bize”.

Jau septīto gadu pēc kārtas Latvijas kinoskatītāji apvienojas ar vairāk nekā 100 000 kinomīļiem no 300 pilsētām vienā pasaules skatītāju žūrijā, lai izvēlētos labāko filmu no festivāla Manhattan Short Film Festival (Ņujorka, ASV) finālistiem. Šis ir lielākais īsfilmu festivāls pasaulē un īpašs ar to, ka tiesneši ir skatītāji kinozālē – katrs skatītājs saņem anketu un balso par viņaprāt labāko īsfilmu un aktieri.

Pagājušajā gadā pirmo reizi festivāla vēsturē starp desmit finālistiem bija filma no Latvijas — režisora Pāvela Gumeņņikova īsfilma «Sarauj, Just!», kuras galvenās lomas izpildītājs Aleksandrs Ronis saņēma visas pasaules skatītāju novērtējumu kā festivāla labākais aktieris.

Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē un arī Latvijā. 2018. gada festivāla programma ir īpaši daudzveidīga: skatītājiem būs iespēja redzēt dažādu žanru īsfilmas, sākot no melnās komēdijas līdz šausmu filmai, no animācijas līdz drāmai un kara epikai.

Manhattan Short 2018. gada programma:

Galva maisā / BAGHEAD, režisors Alberto Corredor Marina, Lielbritānija
Uguns kartona pilsētā / FIRE IN CARDBOARD CITY, režisors Phil Brough, Jaunzēlande
Pircējs uz dīvāna / HOME SHOPPER, režisore Dev Patel, ASV
Viņa / HER režisors More Raca, Kosova
Divi svešinieki, kas satiekas piecas reizes / TWO STRANGERS WHO MEET FIVE TIMES, režisors Marcus Markou, UK
Kāds / SOMEONE, režisors Marco Gadge, Vācija
Šušutāža / CHUCHOTAGE, režisors Barnabas Tōth, Ungārija
Plēsējs / FAUVE, režisors Jérémy Comte, Kanāda
LACRIMOSA, režisors Tanja Mairitsch, Austrija

Festivāls notiek ar Rīgas domes atbalstu. Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem. Programmas garums – 2 stundas.

Biļetes uz seansiem 5. un 6. oktobrī Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace var iegādāties ŠEIT vai pirms seansiem kinoteātrī Splendid Palace, Elizabetes ielā 61.
Skolēnu seansi – 3. un 4. oktobrī plkst. 15.00, kinoteātrī Kino Bize, Rīgā, biļetes var iegādāties kinoteātra kasē Elizabetes ielā 37, vai piesakot grupu apmeklējumu pa tālruni +371 27545925.

Festivāla treileris – ŠEIT.
Vairāk informācijas par festivālu un atsevišķām filmām – Facebook lapā ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Iveta Dortāne
+371 29101178
manhattanshort.riga@gmail.com