23. martā Honkongas filmu tirgū FILMART demonstrēs režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?, kas atzinīgi novērtēta jau Latvijā.

Filma tiks izrādīta kino industrijas pārstāvjiem un potenciālajiem pircējiem. Tās izplatīšanu ārpus Latvijas ir uzņēmusies filmu studija RIJA, kura jau otro gadu piedalās FILMART tirgū ar savu stendu.

Četru dienu laikā FILMART ietvaros RIJA stendā prezentēs un piedāvās Latvijā un arī ārzemēs jaunākās un agrāk tapušās animācijas un dokumentālās filmas potenciālajiem pircējiem, jo īpaši Āzijas filmu izplatīšanas tīkliem, tai skaitā jaunāko animācijas filmu Lote un Mēness akmens noslēpums, kuras pirmizrāde Latvijā gaidāma rudenī. Stendā tiks iepazīstināts arī ar filmu ražošanas iespējām Latvijā.
 
FILMART ir viens no Āzijas nozīmīgākajiem filmu tirgiem, kas notiek jau piecpadsmito reizi. Tā ir būtiska tirdzniecības platforma Āzijā, lai veicinātu sadarbību starp Rietumiem un Austrumiem tādās jomās kā filmu, TV un digitālās izklaides finansēšana, izplatīšana, ražošana, tehniskais aprīkojums. Dalība tirgū dod iespēju nozares pārstāvjiem iepazīstināt un pārdot savus produktus un pakalpojumus uz Ķīnas kontinentālās daļas tirgū, iegūt jaunus kontaktus un nostiprināt esošos. Paralēli tirgum notiek arī Starptautiskas Honkongas Filmu Festivāls.
 
Dalībai ar savu atsevišķu stendu šajā filmu tirgū filmu studija RIJA saņēmusi ERAF līdzfinansējumu LIAA Ārējo tirgus aktivitāšu programmā.