No 7. līdz 17. februārim Berlīnē notiek 58. Starptautiskais filmu festivāls, un festivāla programmām žūrija izvēlējusies divas filmas, kurām ir tieša vai netiešāka saistība ar Latviju.

Jaunākā vecuma auditorijai domātajā skatē Generation bērnu filmu
konkursa programmā Generation Kplus iekļauta studijas Animācijas Brigāde īsfilma Jaunā suga – desmit minūšu stāstiņš par kukaiņu bērneļiem, kuri piemāna tauriņu kolekcionāru, lai glābtu mammu un tēti no ievietošanas kolekcijā.

Jaunā suga ir trešais studijas AB stāsts par kukaiņu pasauli, pirmais no tiem – Jāņtārpiņš Daces Rīdūzes režijā – šajā pašā Berlināles konkursa skatē tika iekļauts 2003. gadā. Jāņtārpiņa operators bija Ēvalds Lācis, kurš kopā ar Rīdūzi uzrakstīja scenāriju nākamajai kukaiņfilmai Skudrulauva (2005), bet trešajā filmā Lācis ir gan scenārija autors un operators, gan arī debitē kā režisors.

Studiju Animācijas Brigāde nu jau var dēvēt par Berlināles veterānu – 1995. gadā šajā pašā bērnu konkursa sadaļā Nila Skapāna režisētā filmiņa Lidojam?! no seriāla Munks un Lemijs saņēma galveno balvu – Kristāla Lāci; tas pagaidām ir vienīgais Berlināles lācis Latvijā.

Otra filma, kas iekļauta Berlīnes festivāla programmas sadaļā Berlinale Shorts, ir latviešu režisores Signes Baumanes septiņu minūšu filma Teat Beat of Sex (8., 9., 10 un 11. epizode). Tiesa, Signe lielāko daļu laika dzīvo Ņujorkā un šo filmu nav veidojusi Latvijā, tāpēc filma skaitās ASV un Itālijas kopražojums. Tomēr Latvijas vārdu pasaulē tikpat sparīgi nes citas Signes Baumanes filmas, jaunākā no tām ir studijā Rija producētā filma Veterinārārsts (2007), kas paspējusi piedalīties jau četros festivālos un vienā no tiem saņemt žūrijas speciālbalvu. 

Uz Berlīnes festivālu šogad dodas arī liela Latvijas kinoveidotāju delegācija – filmu režisori un producenti, Kultūras ministrijas un Nacionālā Kino centra pārstāvji, filmu tirgū strādās Baltic Films stends, un tirgus skatēs tiks demonstrētas divas 2007. gadā pabeigtas Latvijas spēlfilmas – Vogelfrei un Rīgas sargi. 


.