Šāgada 9.–28. oktobrī Luksemburgā notiks ikgadējais Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivāls CinEast, kura programmā iekļautas arī vairākas Latvijas filmas — dokumentālā spēlfilma Uz spēles Latvija, animācijas filma Zelta zirgs, spēlfilma Sēņotāji, kā arī Latvijas līdzproducētā spēlfilma Miglā.

Pavisam nesen iznākusī Pētera Krilova filma Uz spēles Latvija ir interesantā tehnikā veidots personisks stāsts par Valsts Drošības komitejas un Rietumvalstu izlūkdienestu sacensību pēckara Latvijā un tajā iesaistītajiem latviešiem. Pēc filmas demonstrēšanas 24. oktobrī paredzēta skatītāju tikšanās ar režisoru. Animācijas filma Zelta zirgs, kas tapusi pēc Raiņa lugas motīviem, režisoram Reinim Kalnaellim ir pirmais pilnmetrāžas darbs. To producējušas Latvija, Lietuva, Dānija un Luksemburga, kur Latvijas pusi pārstāv filmu studija Rija. Savukārt Ivara Tontegodes filma Sēņotāji ir ironiska komēdija par korporatīvo vidi un sieviešu lomu mūsdienu vīrieša dzīvē, bet “Miglā” ir baltkrievu režisora Sergeja Lozņicas vēsturisks stāsts par kara absurdu un tajā nevilšus iesaistīto cilvēku dalīšanu nodevējos un savējos. Filma ir daļēji producēta Latvijā, un tā ir filmēta Latgalē. 2012. gadā šī filma sacentās par Kannu kinofestivāla zelta palmu un ieguva FIPRESCI balvu. Jāpiebilst, ka Sergejs Lozņica būs arī CinEast festivāla žūrijas vadītājs.

Cineast atspoguļo kino aktualitātes Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Šogad festivāls notiek septīto reizi, un tā programmā iekļautas vairāk nekā 50 pilnmetrāžas filmas un 40 īsfilmas no 18 Eiropas valstīm. Paralēli filmām festivāls piedāvā arī bagātīgu kultūras programmu — muzikālus pasākumus, foto izstādes, tikšanās ar filmu veidotājiem, diskusijas, seminārus un nacionālo ēdienu degustācijas. Latvijas filmas festivālā piedalās kopš 2012. gada.
Latvijas dalību kinofestivālā CinEast atbalsta asociācija Luksemburga–Latvija, Nacionālais kino centrs un Latvijas vēstniecība Beļģijā un Luksemburgā.

Vairāk informācijas meklējiet festivāla CinEast mājaslapā www.cineast.lu