No 16. līdz 27. maijam notiek viens no pasaulē vecākajiem un prestižākajiem festivāliem – Starptautiskais Kannu filmu festivāls, kas šogad svin savas pastāvēšanas 65. jubileju. 

Latviju Kannu filmu festivāla oficiālajā konkursā pārstāv un uz festivāla galveno baltu – Zelta palmas zaru – pretendē Latvijas, Vācijas, Holandes un Krievijas kopražojuma spēlfilma Miglā (režisors Sergejs Loznitsa, Latvijas producents Vilnis Kalnaellis, filmu studija Rija).

 
Latvija jau vairākkārt pārstāvēta un arī ieguvusi balvas šajā prestižajā festivālā.
1996. gadā Une Certain Regard skatē tika iekļautas divas Lailas Pakalniņas dokumentālās filmas Prāmis (1994) un Pasts (1995), kā arī režisore saņēma FIPRESCI balvu, tāpat 1998. gadā tapusī Pakalniņas spēlfilma Kurpe arī tika iekļauta tā gada festivāla Un Certain Regard skatē. 2000. gadā režisores Annas Vidulejas filmu Noktirne iekļāva Cinefondation skatē, savukārt 2009. gadā Lailas Pakalniņas īsfilma Klusums startē konkursa īsfilmu kategorijā. Pēdējā Latvijas dalība Kannās bija 2010. gadā, kad Jurģa Krāsona animācijas filma Norīt Krupi piedalījās konkursā īsfilmu kategorijā.
 
Paralēli Kannu festivālam no 16. Līdz 25.maijam norisināsies ikgadējais Filmu tirgus (Marché du Film), kura ietvaros darbosies stends Latvia films, ko organizē Nacionālais Kino centrs, Latvijas Kinoproducentu asociācija, kā arī Rīgas filmu fonds. Šajā stendā varēs iegūt informāciju par Latvijā uzņemtajām un topošajām filmām, filmēšanas iespējām, nosacījumiem un lokācijas vietām Rīgā un Latvijā, kā arī iegūt vērtīgus nozares profesionāļu kontaktus. Stendā uz vietas strādās Kinoproducentu asociācijas un Rīgas filmu fonda pārstāvji un tajā teju ik vakaru notiks dažādas tikšanās un prezentācijas, kuru laikā varēs satikt filmu studiju pārstāvjus, režisorus, producentus.
 
Uz Kannām no Latvijas dosies vairāki producenti un režisori, kuri, izmantojot plašo tirgu un profesionāļu pārstāvniecību tajā, izmantos iespēju tikties ar partneriem, dibināt jaunus kontaktus kopprodukciju un sadarbības projektu radīšanai.  To vidū gan studijas Rija producents Vilnis Kalnaellis, gan studijas Fa filma un filmas Kolkas Cool producente Madara Melberga un režisors Juris Poškus, filmas Mona režisore Ināra Kolmane un producents Imants Mozers,  starptautiskā projekta 15 stāsti par jauno producente Ilona Bičevska,  studijas Ego Media producents Guntis Trekteris un režisors Jevgeņijs Paškevičs kuri pārstāvēs filmu Golfa straume zem ledus kalna, studijas Krukfilms un filmas Amaya producente Linda Krūkle, studijas Platforma un  filmas  Sapņu komanda 1935, režisors Aigars Grauba un producents Andrejs Ēķis. Uz Kannām brauks arī studijas F.O.R.M.A. producents Gatis Upmalis (Vientuļās salas producents), bet ar starptautisko kompāniju piesaisti Latvijai kā filmēšanas vietai strādās Jānis Kalējs no Film Angels Studio.
Tāpat Kannās strādās Nacionālā kino centra vadītāja Ilze Gailīte Holmberga un Rīgas Filmu fonda pārstāve Dace Lešinska.
 
Īpašā filmu tirgus seansā kino profesionāļiem Kannās demonstrēs Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas kopražojuma filmu Vientuļā sala (Latvijas producents Gatis Upmalis, filmu studija F.O.R.M.A.).
 
Atsevišķi no šī stenda, strādās filmu studijas Rija stends, kas nodarbosies ar filmu komerciālo izplatīšanu, proti, piedāvās iegādāties gan savas, gan arī citu Latvijas studiju filmas.
 

 
Latvia Films stendu Filmu tirgū Kannās atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un AS Latvijas Balzams.