Maskavā, nekomerciālā filmu festivāla “Draugu filmas” Baltijas valstīm veltītajā dienā – 25. martā demonstrēs arī Latvijas filmas.

Visas dienas garumā Maskavas kinoteātra Художественный piecās zālēs būs skatāmas piecas Latvijas filmas, kas ieguvušas gan starptautisku festivālu atzinību, gan pašmāju skatītāju ievērību. Publikai tiks piedāvātas režisora Jura Poškus filma Monotonija (2007), Jāņa Norda Amatieris (2008), Aigara Graubas Rīgas sargi (2008), Armanda Zvirbuļa filma Mazie laupītāji (2009), kā arī četru režisoru Annas Vidulejas, Gata Šmita, Jāņa Kalēja un Jāņa Putniņa spēfilma Vogelfrei (2007).

Festivāla atklāšanas pasākumā uzrunu teiks Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja.
Festivāls notiek pēc Krievijas Pirmizrāžu centra iniciatīvas un plānots kā ikgadējs pasākums, kurā vairāku dienu garumā Maskavas publikai tiktu piedāvātas jaunākās un spilgtākās Baltijas, NVS un atsevišķu Eiropas valstu filmas.
 
Nākotnē sadarbībā ar kinoteātri Художественный un 12 kinoteātru tīklu Maskavas Kino Latvijas vēstniecība plāno Krievijas galvaspilsētā organizēt Latvijas kino nedēļu.
 
Kinofestivāls Draugu filmas un arī turpmākie ar kinematogrāfiju saistītie pasākumi Maskavā top ar Latvijas Nacionālā Kino centra atbalstu.

                Amatieris