Latvijas ģimenes filmas projekts saņem divas nozīmīgas balvas

Studijā “Baltic Pine Films” topošais ģimenes filmas projekts ar nosaukumu “Tīģera Martindeila izdzīvošanas skola”, kura attīstīšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un “Radošā Eiropa MEDIA”, saņēmis uzreiz divas vērtīgas balvas Amsterdamā, festivāla “CineKid” projektu tirgū.

Eiropas kino industrijai nozīmīgajā kino, TV un jauno mediju festivālā CineKid darbojas arī bērnu un jauniešu filmu projektu tirgus / Junior Co-production Market, kurā tiek piešķirtas divas neatkarīgu žūriju balvas labākajiem projektiem, un šogad abas balvas saņēmis viens projekts no Latvijas – studijā Baltic Pine Films topošais producenta Sergeja Serpuhova un režisora Pāvela Gumeņņikova ģimenes spēlfilmas projekts Tīģera Martindeila izdzīvošanas skola.

Fonda Eurimages kopražojumu attīstīšanas balva EUR 20 000 apmērā tiek piešķirta labākajam ģimenes filmas projektam, kas domāts izplatīšanai kinoteātros un veidots kā vismaz divu valstu kopražojums. Savukārt otru balvu piešķir vizuālo efektu un pēcprodukcijas kompānija Filmmore, piedāvājot par labāko atzītajam projektam savus pakalpojumus un turpmāku sadarbību.

Topošās filmas stāsta pamatā ir divu māsu attiecību veidošanās ļoti sarežģītā situācijā – jaunākā māsa ir neredzīga un domā, ka dzīvošana mežā ietilpst televīzijas šova noteikumos, bet vecākā māsa ar šo piedzīvojumu cenšas viņu pasargāt no ziņas par tēva pēkšņo nāvi. Tēma par ģimenes locekļa zaudējumu tiek risināta bērnu fantāzijas pasaulē, mācoties pieņemt jaunus apstākļus un svešus cilvēkus savā dzīvē. “Šis stāsts rāda kinoskatītājiem, ka fantāzija var būt ļoti noderīgs instruments realitātes pieņemšanai,” atzinusi Eurimages balvas žūrija.

Projekta autori uzsver: “Mēs veidojam filmu bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem un gribam, lai jaunie skatītāji izbauda stāsta atmosfēru, dinamiku un piedzīvojumu garšu, tajā pašā laikā uzzinot ko jaunu par sevi, par apkārtējiem, par draudzības un ģimenes svarīgumu un toleranci.” Studija Baltic Pine Films iecerējusi, ka pirms 2022. gadā paredzētās filmas pirmizrādes Rīgā un visā Latvijā notiks vairāki pasākumi bērniem un ģimenēm, kas dos iespēju izmēģināt savus spēkus un zināšanas izdzīvošanai dabā, satikties un iepazīties ar filmas varoni Tīģeri Martindeilu un viņa draugiem.

Filma ir paredzēta kā trīs valstu kopražojums. Šobrīd notiek pārrunas ar potenciālajiem sadarbības partneriem un uzsākts darbs pie ražošanas finansējuma piesaistes, lai filmas uzņemšana būtu iespējama jau 2021. gadā. Producēšanas kompānija Baltic Pine Films piedāvā potenciālajiem sponsoriem iepazīties ar projekta materiāliem un lūdz atsaukties visus, kas gatavi finansiāli atbalstīt šo auditorijai svarīgo filmas projektu.

Vairāk informācijas:
Sergejs Serpuhovs, producents
Baltic Pine Films
+371 2672 5658, sergei@balticfilms.com