9. martā Briseles kinoteātrī “Cinema Aventure” izrādīja Viestura Kairiša dokumentālo filmu “Pelikāns tuksnesī”. Seanss rosināja diskusijas par Latgales reģionu un tā nozīmi Latvijā.
Diskusiju ar režisoru vadīja kino eksperts un dokumentālo mākslas filmu festivāla “Filmer à tout prix” (“Filmēt par katru cenu”) direktors Aleksandrs Veiss (Alexander Weiss). Viņš īpaši novērtēja mūzikas un skaņas bagātību un nozīmi filmā un tās sižetā. Pasākums piesaistīja gan latviešu diasporas, gan arī dažādu Eiropas valstu kultūras centru pārstāvjus. Publiku īpaši interesēja filmas tapšana gaita un tajā izmantotie mākslinieciskie līdzekļi, kā arī režisora viedoklis par viņa dzimto Latgali.
Pēc jautājumu un atbilžu sesijas neformālas diskusijas turpinājās pieņemšanā, ko organizēja Latvijas vēstniecība Beļģijā.

PelikansTuksnesi_10

“Pelikāns tuksnesī” seanss iekļauts filmu programmā “DocuMondays”. “DocuMondays” ir iespēja 2015. gadā divas pirmdienas mēnesī atklāt interesantākās un jaunākās dokumentālās filmas no 10 dažādām Eiropas valstīm. Festivāls ir Eiropas Savienības Nacionālo kultūras centru (EUNIC) Briselē iniciatīva un tiek veidots sadarbībā ar kinoteātri “Cinema Aventure” un vietējiem kino jomas profesionāļiem.

Filma turpina Latvijas prezidentūras ES Padomē kino programmu Beļģijā. To veido Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Nacionālo kino centru un tā iekļaujas Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Preses kontaktiem:
Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brussels
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: embassy.belgium@mfa.gov.lv