Laika tilti

No 23. marta līdz 6. aprīlim Lietuvā norisinās 22. starptautiskais kino festivāls “Kino Pavasaris”. Latviju festivālā ik gadu pārstāv gan filmas, gan filmu projekti, ko autori prezentē industrijas pasākumā “Meeting Point – Vilnius”. 

Šogad festivāla “Kino Pavasaris” oficiālajā programmā iekļautas 3 filmas no Latvijas. Dokumentālo filmu programmā tiek izrādīta Uģa Oltes filma “Atbrīvošanas diena“, kas nupat nonākusi uz ekrāniem arī visā Latvijā. Savukārt īsfilmu konkursa programmā iekļautas divas filmas – februārī Berlīnē pirmizrādi piedzīvojusī Reiņa Kalnaeļļa animācijas īsfilma “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi“, kā arī Lailas Pakalniņas īsfilma “Sapnis”, kas pirmizrādi piedzīvoja Jihlavā.

Arī industrijas pasākuma “Meeting Point – Vilnius” filmu projektu prezentācijās Latviju pārstāvēs trīs projekti – Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille”, Kristīnes Briedes un Audra Stoņa dokumentālā filma “Baltijas jaunais vilnis” – stāsts par Baltijas poētiskā kino skolu, kā arī dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka topošā filma “Turpinājums”. Visas trīs filmas top “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros.

Ar “Meeting Point – Vilnius” pilnu programmu iespējams iepazīties šeit.

Vairāk informācijas par festivālu “Kino Pavasaris” šeit.