Latvijas kopražojumam “Dixie Land” balva Odesā

Latvijas, Ukrainas un Vācijas kopražojums, režisora Romāna Bondarčuka un scenāristes Darjas Averčenko dokumentālā filma “Dixie Land” ieguvusi  balvu “Zelta Hercogs” kā  labākā Ukrainas filma Odesas Starptautiskajā kinofestivālā, pārspējot arī sešas šai kategorijā nominētās spēlfilmas. Filmas galvenie producenti ir latvieši Ilona Bičevska («Avantis Promo») un līdzproducents konsultants Uldis Cekulis («VFS films»).

Producente Ilona Bičevska stāsta: «Filmas Dixie Land ideja ir attīstījusies no īsfilmu sērijas 15 stāsti par jauno, kas pirms vairākiem gadiem apvienoja vienā projektā 15 režisorus no bijušajām padomju republikām, tagad 15 neatkarīgām valstīm. Mēs redzējām brīnišķīgu materiālu, kas palika ārpus projektā paredzētajām 12 minūtēm, turklāt Ukrainas filma Poļina bija viena no gaišākajām un sirsnīgākajām filmām par jauno paaudzi. Milzīgs gandarījums strādāt starptautiskā komandā ar tik lielisku režisoru kā Romāns Bondarčuks un scenāristi Darju Averčenko, kuri jau sevi pierādījuši starptautiskajā vidē ar filmu Ukraiņu šerifi, ļoti vērtīga ir arī sadarbība ar diviem producēšanas guru – Simoni Baumani no Vācijas un Uldi Cekuli no Latvijas.»

«Filma, kurā ir tik daudz sirds, humora un atvērtības, un tas mums visiem tik ļoti vajadzīgs šajos laikos,» pasniedzot galveno balvu Zelta Hercogs, teica žūrijas priekšsēdētājs, īru aktieris Aidans Turners  (piedalījies Pītera Džeksona triloģijā Hobits). Žūrijā bija arī Cannes Film Festival/Critics’ Week radošais direktors Čārlzs Tesons, ukraiņu režisore un scenāriste Natālija Vorožbita un gruzīnu režisors Zaza Urušadze.

Dixie Land ir stāsts par Ukrainas pilsētiņā Hersonā muzicējošu bērnu oŗķestrīti, ko izveidojis Otrā pasaules kara veterāns  Semjons Nikolajevičs  Rivkins. Viņš bērniem mācīja amerikāņu džezu, Dixie Land orķestrītis bija neatņemama sastāvdaļa visos Hersonas pilsētas svētkos,
9. maiju ieskaitot. Filma seko mazajiem varoņiem un orķestrim septiņus gadus. Orķestra un mazo muzikantu liktenis sašķobās, kad  Semjons Nikolajevičs Rivkins aiziet no dzīves. Leva, vecākais no orķestra dalībniekiem, jūt atbildību turpināt skolotāja darbu, bet viņam ir arī pašam savi sapņi, ko gribas īstenot.

Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja festivālā Full Frame ASV, pašlaik tā aktīvi piedalās starptautiskos festivālos Serbijā, Indijā, Ukrainā, Korejā un Somijā. 22. augustā filma tiks demonstrēta festivālā Make Dox Maķedonijā, un tā ir tikko izvēlēta dalībai oktobrī festivālā Hot Springs ASV. Latvijā filmu varēs redzēt šī gada rudenī.

Filmu finansiāli atbalstīja MDR TV (Vācija) un Latvijas Nacionālais Kino centrs, tā saņēmusi arī Creative Europe Media finansējumu.

Filmas treileris: https://vimeo.com/219061633

Saiknes uz medijiem:

Odesas starptautiskā kinofestivāla mājaslapa – ŠEIT.

Kinokritiķa Tues Stēna Millera apraksts lapā filmkommentaren.dk – ŠEIT.

Kinokritiķa Aleksandra Guseva analīze par Odesas festivāla programmu un laureātiem – ŠEIT.

Kontakti medijiem:
producente Ilona Bičevska,
+371 29495959
ilona@avantis.lv