No decembra līdz martam Rīgas Kino muzejā izrādīs filmu programmu Operēt pasauli, kuras atlases pamatā ir filmu operatoru darbs.

No decembra līdz martam Rīgas Kino muzejā izrādīs filmu programmu Operēt pasauli, kuras atlases pamatā ir filmu operatoru darbs.

Svētku noskaņās – starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu – trešdien, 29.decembrī plkst. 17:00, aicinām uz otro seansu šajā ciklā. Pirms seansa ap plkst. 16 aicinām just līdzi operatoru roku laušanās sacensībās! Projekts Operēt pasauli veltīts Latvijas operatoru mākslai, tādēļ sacensībās piedalīsies gan šīs profesijas pārstāvji, gan arī citi ar kino saistīti profesionāļi. 

Programmā četras filmas:
Latvijas kino klasika, Kultūras kanonā iekļautā filma Baltie zvani (1961, operators Uldis Brauns), viena no izcilākajiem latviešu kino operatoriem – Dāvja Sīmaņa – portrets Ilonas Brūveres veidotajā kinožurnālā Māksla Nr.1 Trakonams ar Dāvi (1993), kuru uzņēmuši šobrīd aktīvi strādājoši operatori Uldis Jancis un Jānis Eglītis, Herca Franka un Anša Epnera poētiskā kinoetīde par tēmu „cilvēks un zirgs” filmā Gājiens ar zirdziņu (1973), kuru filmējuši Kalvis Zalcmanis un Ivars Seleckis, kā arī Artas Bisenieces Rīga. 10 gadus pēc…(2001), operatori Jānis Eglītis un Agris Birzulis. Filma stāsta par četriem jauniem cilvēkiem, kuri nāk no paaudzes, kas uzaugusi padomju laika Rīgā. Desmit gados kopš neatkarības atgūšanas mainījies ir viss, un jaunieši savā vitalitātē pārstāv pārmaiņas mūsu sabiedrībā un reprezentē savu pilsētu. Seansa kopējais garums 1h50min.
 
Latvijas dokumentālajā un spēles kino darbojušies daudz izcilu operatoru, tāpēc ar šo programmu vēlamies pievērstu pastiprinātu uzmanību attēla kvalitātei un tā nozīmei kopējā filmas tēlā. Līdz šim nav tikusi realizēta programma, vienlaikus rādot jaunākos autorus kopā ar vecmeistariem. Programmā Operēt pasauli pārstāvēti operatori Uldis Brauns, Kalvis Zalcmanis, Ivars Seleckis, Juris Podnieks, Dāvis Sīmanis sen., Jānis Eglītis, Gints Bērziņš, Aleksandrs Grebņevs un citi.
 
Programmas turpinājums 13. un 27.janvārī.
 
Norises vieta: Rīgas Kino muzejs, Peitavas ielā 10/12 (ieeja no Alksnāja ielas)
Laiks: 29. decembrī plkst. 17:00
 
Ieeja: 1,50Ls, studentiem 1,00Ls, skolēniem/ pensionāriem 0,50Ls, kino profesionāļiem un Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem ieeja bez maksas.
 

                 Rīga. 10 gadus pēc…