Setubalā, Portugālē notikušajā 30. Festroia Starptautiskajā filmu festivālā Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma Spēlmanis ieguva divus apbalvojumus Sudraba delfīns. Par labāko aktieri atzīts Vitautas Kaniusonis un par labāko scenāriju apbalvoti Ignas Joninas un Kristupas Sabolius.  

Filma tika iekļauta festivāla oficiālajā konkursa programmā un par balvām cīnījās ar vēl 13 filmām no dažādām valstīm. Desmit festivāla dienu laikā kopumā tika demonstrētas 188 filmas no vairāk nekā 40 valstīm. Šogad, lai atzīmētu festivāla 30. pastāvēšanas gadadienu, žūrijā tika uzaicināti iepriekšēji festivāla laureāti.
 
Kopražojumu no Latvijas puses producējis Roberts Vinovskis no filmu studijas Lokomotīve un no Lietuvas puses – Uļjanas Kim studija. Filmas operators ir Jānis Eglītis. Tā ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda Eurimages finansējumu. Šobrīd filmu studija Lokomotīve strādā pie jaunas kopražojuma filmas Senekas diena, kas tiek plānotā kā Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Francijas kopražojums.
 

Latvijā filmu Spēlmanis sāks izrādīt šī gada septembrī.
 
 

Filmas treileris:http://www.youtube.com/watch?v=ViBIaviZ-tU