Lekciju cikls 10. novembrī plkst 19:00 kinoteātrī Rīga norisināsies franciskā gaisotnē.

Režisors un kinoteorētiķis Dāvis Sīmanis stāstīs par franču kulta režisoru- stila renegātu Žanu Pjēru Melvilu un viņa ietekmi  uz dažādu paaudžu rešisoriem- no franču Jaunā viļņa autoriem līdz pat mūsdienu kino ikonām Martinu Skorsēzi un Kventinu Tarantino. Pēc lekcijas, sadarbībā ar Francijas kultūras centru, filmas Spēlmanis Bobs (1956) seans.

Uzmanību kinodraugiem- filmas pirmais un vienīgais seanss Latvijā !
 
Žans Pjērs Melvils
Amerikānis Parīzē – tā mēdza dēvēt mūžīgo amatieri un stila renegātu Žanu Pjēru Melvilu viņa tiešie sekotāji, franču Jaunā viļņa režisori. Jo tas bija viņš, kurš atļāvās aizņemties no Holivudas gangsterfilmām, lai veidotu tikai sev raksturīgas minimālistiskas, galēji askētiskas drāmas, kas pilnībā pārveido to skatītāju laika izjūtu. Nešaubīgi hipnotiskais pārdzīvojums, ko rada filmas Samurajs, Sarkanais aplis, Spēlmanis Bobs, u.c., jau sen pacēlis to autoru kulta statusā, un tagad Melvilu atzīst un citē arī tādi mūsdienu amerikāņu gangsterkino režisori kā Martins Skorsēze vai Kventins Tarantino.
/Dāvis Sīmanis/
Spēlmanis Bobs / Bob Le Flambeur
Rež. Žans Pjērs Melvils / Jean-Pierre Melville
Lomās: Rožē Dišēns, Izabella Koreī, Daniels Košī u.c.
Francija, 1956, 98 min.
Lektors Dāvis Sīmanis
 
Parīzē, Monmartrā, visi pazīst spēlmani Bobu. Viņš ir labi ģērbts, dāsns, tikumīgs, dzīvo labā rajonā un bauda policistu cieņu. Neviens nezina, ka viņš ir gandrīz izputējis. Lai glābtu sevi no bankrota, Bobs nolēmis aplaupīt Dovilas kazino. Tomēr starp Boba draugiem ir kāds nodevējs…
Filma, kas veltīta amerikāņu gangsterkino un film noir, tiek uzskatīta par vienu no franču jaunā viļņa ietekmes avotiem. Leģendas vēstī, ka jauniņais Fransuā Trifo, kas vēlāk pats kļuva par kino klasiķi, pēc šīs filmas noskatīšanās esot izsaucies: “Mēs vēlamies uzņemt tādu kino!”
 
Sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

Biļetes cena: Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2

Lekciju ciklu rīko biedrība Ekrāns sadarbībā ar kinoteātri Rīga, Francijas Kultūras centru, Čehijas vēstniecību Rīgā, Gētes institūtu Rīgā, Rīgas Kinomuzeju un Nacionālo Kino centru.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


                Spēlmanis Bobs