18. decembrī kalendārā rakstīts „Kristaps”, un Nacionālais filmu festivāls savu vārdadienu svin, apkopojot aizvadītā festivāla rezultātus, nosakot skatītākās filmas un atsaucīgāko publiku.

Tā kā šogad pirmoreiz festivāla programmas Konkursa skate un Panorāmas skate notika atsevišķās kinozālēs – kinoteātrī Rīga un Rīgas Kinomuzejā, tad varam noteikt skatītākās filmas katrā skatē. Konkursa skatē vislielāko skatītāju uzmanību izpelnījās Anda Miziša debija Medības, un jāpiebilst, ka līdz ar to daudzi noskatījās arī labāko studentu filmu Lamberts un Lailas Pakalniņas īsfilmu Klusums, kas bija iekļautas vienā seansā ar Medībām.

Rīgas Kinomuzejā viena biļete bija derīga visai dienai, tāpēc nav iespējams noteikt vienu konkrētu filmu – rekordisti, bet varam aprēķināt, ka visvairāk biļešu un brīvbiļešu Kinomuzejs izlietojis sestdien, 3. oktobrī, kad tika demonstrētas ārpuskonkursa animācijas filmas un divas spēlfilmas, un svētdien, 4. oktobrī, kad programmā bija 8 dokumentālās filmas.
 
Pamazām finālam tuvojas arī Lielā Kristapa skatītāju skaitīšana Latvijas reģionos, jo lauku kultūras nami un citas akcijā iesaistītās vietas sūta festivāla direkcijai atskaites par notikumu. Jāatzīst, ka dažās vietās kultūras dzīves vadītāji bija pārvērtējuši savu skatītāju atsaucību un uz filmu skatīšanos ieradās mazāk publikas, nekā iepriekš cerēts, tomēr ir bijušas arī situācijas, kad Lielā Kristapa seansi sapulcinājuši daudz vairāk skatītāju – piemēram, Jumpravā jaunākās Latvijas filmas noskatījās 518 skatītāji plānoto 200 vietā, Valmieras novada Bērzainē uz filmām ieradās 190 skatītāji plānoto 60 vietā, Ķekavas novada Baložu kultūras namā – 444 skatītāji plānoto 300 vietā. Pēc apmeklētāju skaita līderi ir arī Saulkrastu kultūras centrs (476 skatītāji), Aizputes kultūras nams (387 skatītāji), Kokneses kultūras nams (350 skatītāji) un Inčukalna tautas nams (349 skatītāji).
 
Šajā pirmssvētku laikā visas 70 vietas, kas atsaucās Lielā Kristapa piedāvājumam un aicināja savus novadniekus skatīties jaunākās Latvijas filmas, saņems diplomu, kas apliecina Lielā Kristapa draudzību un pateicību par sadarbību.