Pirmizrāde Festivāls Spēlfilma
filma Māsas

Pasaules pirmizrādi Varšavas Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā 18. oktobrī svinēs Lindas Oltes debijas spēlfilma “Māsas”, kura Latvijā būs skatāma divas dienas vēlāk, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros. “Māsas” ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē.

Varšavas Starptautiskais kinofestivāls ir A klases festivāls, kas katru gadu norisinās Polijas galvaspilsētā. Filma Māsas izraudzīta dalībai konkursa skatē, kas veltīta debijas un otro filmu režisoru darbiem, un sacentīsies ar filmām no visas pasaules. Jau šobrīd producentiem zināms, ka Lindas Oltes debija Māsas tiks izrādīta vēl vairākos prestižos industrijas notikumos Eiropā, par kuriem tiks ziņots vēlāk šoruden.

“Mums ir liels prieks, ka par Lindas Oltes debijas filmu ir plaša interese no Eiropas kinofestivāliem un dažādām platformām. Jau šobrīd, vēl pirms filmas pirmā publiskā seansa, notiek vienošanās par filmas Māsas pārdošanas tiesībām Eiropā. Jau pavasarī filmai piesaistījām pārdošanas aģentu no Itālijas True Colours, kas nodrošinās filmai pēc iespējas vairāk izplatīšanas platformu visā pasaulē. Interese ir liela, jo filma vēsta par sociāli nozīmīgām tēmām – bērnunamu jautājumu un adopciju,” stāsta filmas producents Matīss Kaža.

Nacionālo pirmizrādi filma Māsas piedzīvos Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros programmā Home Made Premieres 20. oktobrī, bet kinoteātros visā Latvijā būs skatāma jau no 21. oktobra.

Režisore Linda Olte līdz šim strādājusi Latvijas Televīzijā pie dažādu dokumentālu filmu un raidījumu veidošanas, režisējusi seriālu Projekts: Šķiršanās, saņēmusi Lielā Kristapa balvu kā labākā montāžas režisore par darbu pie Ievas Ozoliņas dokumentālās filmas Mans tēvs baņķieris (2015). Lindu interesē sociāli atbildīgs un reizē jūtīgs kino, un to demonstrē arī viņas debijas pilnmetrāžas filma “Māsas”.

Galveno lomu filmā atveido Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolniece Emma Skirmante. “Uz māsu lomām bija pieteikušās ap 1500 meiteņu, un par Emmu diezgan ātri radās sajūta, ka viņa varētu būt īstā. Bet, kad viņa, neko nezinot par scenāriju, uz vienu no kastinga kārtām atnāca ar savu melno suni, mums uzreiz viss bija skaidrs. Suns arī ir būtisks tēls filmā,” stāsta Linda Olte.

Pārējās lomas atveido gan labi pazīstami latviešu aktieri, gan jaunie talanti un ārvalstu viesi: Gerda Aljēna, Katrīna Krēsliņa, Iveta Pole, Elita Kļaviņa, Viktorija Meijersa-Greja (Victoria Mayers-Gray), Nīls Makgerrijs (Neil McGarry), Igors Šelegovskis, Indra Briķe u. c. Filmas režisore un scenārija autore ir Linda Olte, operators inscenētājs – Aleksandrs Grebņevs, komponists – Federiko Kampana (Federico Campana), māksliniece – Laura Dišlere, montāžas režisori – Linda Olte un Andris Grants, skaņu režisors – Aleksandrs Vaicahovskis, kostīmu māksliniece – Zīglinde Mihaēlere (Sieglinde Michaeler), grima māksliniece Aija Beata Rjabovska.

Filma tapusi kā studiju Trickster Pictures, Fenixfilm, Deep Sea Studios un Albolina Film kopražojums ar Nacionālā kino centra, Valsts kultūrkapitāla fonda, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Latviešu fonda, Latvijas Televīzijas, IDM South Tyrol un Eurimages finansiālu atbalstu. Filmas kinoteātru izplatītājs Latvijā ir Baltic Content Media.

 

Papildu informācija:

Elīna Ābelīte,
filmas publicitātes kampaņas vadītāja

26526703
elina.abelite@deepwhite.lv