LTV ēterā – Jāņa Streiča filmas “Svešās kaislības” atjaunotā versija

Svētdien, 5. martā, plkst. 21.25 LTV1 ēterā varēs noskatīties Jāņa Streiča drāmas “Svešās kaislības” (1983) atjaunoto versiju, kas tapusi 2016. gadā „Studijā Lokomotīve” pēc Nacionālā Kino centra iniciatīvas un ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Emocionālās spriedzes piesātināto drāmu Jānis Streičs pats uzskata par savu kinematogrāfiski un mākslinieciski vislabāk izdevušos darbu. Viena no galvenajām lomām piešķirta izcilajai latviešu aktrisei Vijai Artmanei, kura iejutusies Valdmaņu saimnieces Annas sarežģītajā raksturā, bet Marītes loma ir spoža debija jaunajai aktrisei Zanei Jančevskai.

Filma ir cieši saistīta ar Lietuvu, kuru Jānis Streičs uzskata par savām otrajām mājām. Lietuviešu rakstnieka Mīkola Slucka romāna ekranizācija stāsta par dramatisku attiecību samezglojumu Otrā pasaules kara pēdējā gadā Latvijas laukos, kādreiz varenā un bagātā saimniecībā, kurai Anna upurējusi savu jaunību. Valdmaņos kādu dienu ierodas lietuviešu meitene Marīte, meklējot savu radinieku Antanu – kādreizējo kalpu, kurš padomju varas piešķirtā pašapziņā tagad uzskata sevi par Valdmaņu saimnieku un savu kādreizējo mīļāko Annu grib nomainīt pret viņas meitu Ausmu. Attiecību fonu veido saspringtā kara beigu gaisotne, kad jebkurā naktī var uzrasties mežabrāļi, bet dienas laikā jāuztraucas, vai viss notiek tā, kā padomju vara noteikusi. Un Marīte, naivā meitene ar skaidro sirdi, ir spiesta vērot šīs „svešās kaislības”.

Vizuāli iespaidīgā drāma uzņemta Tērvetes pagastā. Filmā piedalās lietuviešu aktieris Aļģirds Paulāvičs (Antans), krievu aktieris Leonīds Oboļenskis (vecais Valdmanis), Jāņa Streiča iemīļotais aktieris Jānis Paukštello (Ezeriņš), Vizma Ozoliņa-Kvēpa (Ausma), Andris Morkāns un citi, epizodiskas lomas filmā spēlē arī mūziķis Eduards Rozenštrauhs, režisora brālis Ēriks Streičs, meita Viktorija Streiča, vēlākais Dailes teātra direktors Aivars Līnis, operatori Aleksandrs Demčenko un Modris Resnais.

Filmas pirmizrāde LTV1 ēterā un www.replay.lv – svētdien, 5. martā plkst. 21.25.

Papildinformācija:
Dace Jansone
Komunikācijas vadītāja
Tālr. 67200851
Mob. 28655072