Latvijas Televīzija Spēlfilma Animācija
Kadrs no filmas "Mans laulību projekts"
Kadrs no Signes Baumanes filmas "Mans laulību projekts"

Latvijas Televīzijā (LTV) no 6. maija līdz 10. jūnijam sestdienu vakaros LTV1 būs skatāmas vairāku Latvijas filmu TV pirmizrādes. Filmas uz kinoekrāniem iznākušas 2022. gadā un pārstāv visdažādākos žanrus.

“Pēdējos gados Latvijas kino telpā ir ienākušas ļoti daudzveidīgas filmas dažādām auditorijām. Lai patiesi spētu novērtēt nelielu daļu no šābrīža Latvijas kinofilmu dažādības, tās tiks demonstrētas vairākus sestdienu vakarus pēc kārtas. Jāpiebilst, ka vairums no šīm filmām šogad ieguvušas Lielā Kristapa apbalvojumus un arī starptautiskas atzinības,” norāda Latvijas Televīzijas filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Zane Valeniece.

6. maijā 21:10 – sociāla ģimenes drāma MĀSAS (2022, režisore Linda Olte). Filma vēsta par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija, pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību.
Filmas komanda ieguvusi Lielā Kristapa 2022 balvas kategorijās Labākais spēlfilmas režisors un Labākā aktrise otrā plāna lomā.

20. maijā 22:00 – animācijas filma MANS LAULĪBU PROJEKTS (2022, režisore Signe Baumane) – stāsts par sievieti, vārdā Zelma, kurai, uzaugot Padomju Savienībā, kopš bērnu dienām mācītas vairākas „patiesības”. Pirmā – „tev būs sargāt savu nevainību līdz kāzām”. Otrā – „tev būs ģērbties kā meitenei”. Trešā – „tev būs izlikties mazāk zinošai kā vīram”. Ceturtā – „tev būs gatavot ēst”. Piektā – „tev būs mīlēt bērnus vairāk kā vīru”… Zelma šīm bauslībām mēģina sekot, bet viņas ķermenis, neironi un bioķīmiskie procesi liek šķēršļus sabiedrības stereotipiem.
Lielā Kristapa 2022 balvas kategorijās Labākā animācijas filma, Labākais animācijas filmas režisors un Labākais animācijas filmas mākslinieks.

27. maijā 22:00 – jauniešu drāma un naktsdzīves hronika NEONA PAVASARIS (2022, režisors Matīss Kaža). Filmas galvenā varone Laine ir studente, kas dzīvo Rīgas priekšpilsētā. Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņai jāuzņemas atbildība par mazo brāli, Laine nonāk Rīgas pagrīdes reivu pasaulē, kur viņa iemīlas reiverē Gundā un atklāj savu seksualitāti. Taču bezmiega nakšu un ballīšu iespaidā Laine pakāpeniski sāk zaudēt saikni ar realitāti un ģimeni.
Lielā Kristapa 2022 balvas kategorijās Labākā aktrise galvenajā lomā un Labākais skaņu režisors.

3. jūnijā 22:00 LTV – drāma NEMIERĪGIE PRĀTI (2022 režisori Raitis Ābele un Lauris Ābele). Brāļu Roberta un Mārtiņa laikmetīgās mākslas izstādes atklāšana plānota jau pēc mēneša, taču galvenās idejas joprojām nav. Lai smeltos iedvesmu, Mārtiņš uz deviņām dienām ieslēdzas 2x2 metru lielā melnā kubā. Iznākot ārā, Mārtiņa uzvedība kļūst neprognozējama, un abi brāļi tiek ierauti nepareizu lēmumu, negulēšanas bohēmas un pagrīdes naktsdzīves notikumos, zaudējot kontroli ne tikai pār iecerēto mākslu, bet arī pār abu attiecībām.
Lielā Kristapa 2022 balvas kategorijās Labākais aktieris otrā plāna lomā un Labākais komponists.

10. jūnijā 22:00 – drāma SĒKLIS (2022, režisors Toms Harjo). Trīs mūslaiku attiecību dekonstrukcijas. Sarkanais pāris izvēlas pēdējās trīs kopdzīves dienās spēlēt saticības teātri – viņi zinās, kā otru mulsināt ar harmoniju un mierināt fikcijā. Tikmēr Zaļā pāra trīs dienas ir pilnas neziņas un trīsu, gaidot, kad tie viens otram atklāsies. Dzeltenais pāris – divi kolēģi – maldīsies dienesta romāna žanrā un mēģinājumos neiemīlēt.
Filma tika nominēta Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps 2022 kategorijā Labākā debija.

 

Jaunāko Latvijas filmu TV pirmizrādes – sestdienu vakaros no 6. maija līdz 10. jūnijam LTV1 un REplay.lv.