Peteris Krilovs

Latvijas Televīzijā ceturtdien, 9. jūnijā, gaidāma pirmizrāde dokumentālajai filmai “Krilova metode” par izcilo režisoru un pedagogu Pēteri Krilovu. Scenārija līdzautori – režisore  Linda Veinberga un producents Artis Dobrovoļskis – kopā ar skatuves māksliniekiem, Pētera Krilova audzēkņiem, centīsies izzināt, kāda ir režisora īpašā aktiermeistarības metode, kas ļāvusi uzplaukt daudzu Latvijas aktieru un režisoru talantiem.

Režisore Linda Veinberga: “Pēteris Krilovs nupat piedzīvojis savas dokumentālās filmas Hekabes jautājums pirmizrādi, turpina strādāt pie nākamās filmas Sarkanais šķūnis; viņa darba plānā nākamajai sezonai ir arī vismaz viens iestudējums teātrī. Tomēr šoreiz mūsu filma būs par skolotāju Pēteri Krilovu – aktiermeistarības un režijas pedagogu, kurš izaudzinājis izcilus aktierus un režisorus. Viņa audzēkņi šobrīd ir vadošie meistari Latvijas teātros, lieliski parāda sevi arī uz ekrāna – Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Indra Roga, Mārtiņš Meiers, Elīna Vāne, Kaspars Zvīgulis, Ģirts Liuzniks, Jānis Vimba, Marija Linarte un daudzi citi.” Daudzkārt Spēlmaņu nakts ceremonijās godalgotie aktieri izteikuši pateicību savam skolotājam, vairākas Krilova studentu diplomdarbu izrādes kļuvušas par leģendāriem un neaizmirstamiem notikumiem Latvijas teātra vēsturē.

Filmā Krilova metode autori kopā ar skatuves māksliniekiem centīsies izzināt Pētera Krilova īpašo aktiermeistarības metodi. Kur slēpjas viņa pedagoga talants? Kā viņš spēj atklāt savu audzēkņu dažkārt apslēpto potenciālu? “Filmas tapšanas laikā nepārprotami atklājās, ka Pētera audzēkņi viņu ļoti mīl, kaut arī mācību process nav bijis viegls, reizēm pat sāpīgs. Pēteri un viņa audzēkņus joprojām vieno ārkārtīgi ciešas emocionālas saites. Man šķiet, ka filmā mums brīžiem izdevās viņu attiecībās notvert vārdos neizstāstāmo,” teic Linda Veinberga. “Es gribētu, lai šī filma ir veltījums skolotājiem. Katrs labs skolotājs ir arī režisors un labā nozīmē sociālais inženieris. Un to nedrīkst novērtēt par zemu. Pēteris Krilovs tam ir izcils piemērs.”

Filmā būs skatāmi iepriekš nepublicēti, Krilova Daugavpils aktieru kursa uzticēti video arhīva materiāli no studentu dzīves Daugavpilī pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Arī Latvijas Televīzijas videoarhīva vērtības ļaus ieskatīties procesos, kas Latvijas teātros aizsākās vētrainajos deviņdesmitajos. Pētera Krilova vadībā Daugavpilī notika pirmais starptautiskais teātra festivāls Homo Novus, bet Alvja Hermaņa rokās nonākušajā Jaunajā Rīgas teātrī darbu sāka Pētera Krilova studenti, tikko Latvijas Kultūras akadēmiju absolvējušie režisori Viesturs Kairišs, Gatis Šmits, Regnārs Vaivars un Dž. Dž. Džilindžers.

Filmu Krilova metode veidojusi LTV Kultūras raidījumu redakcijas komanda – režisore un scenārija autore Linda Veinberga, scenārija autors un producents Artis Dobrovoļskis, vadošais operators Uvis Burjāns, montāža – Ģirts Ģērmanis.

Dokumentālās filmas Krilova metode pirmizrāde – 9. jūnijā 21:10 LTV1 un REplay.lv.
Sabiedrisko mediju portālā LSM būs lasāms garraksts par filmu.

Uzreiz pēc filmas plkst. 23:00 – Pētera Krilova režisētā dokumentālā filma Uz spēles Latvija (2014).

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
LTV komunikācijas speciāliste,
29139497,
anita.jansone@ltv.lv