LTV raidījums “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atsāk sezonu

Turpinot pavasarī uzsākto simtgades filmu tapšanas stāstu sēriju raidījumā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, no 6. septembra LTV1 skatītāji varēs vērot stāstus par vēl astoņām filmām, kam pirmizrādes gaidāmas rudenī un ziemā.

Filmas "Laika tilti" režisore Kristīne Briede un filmas varonis, režisors un operators Ivars Seleckis

 

Kā pirmais pie skatītājiem nonāks stāsts par dokumentālo filmu Laika tilti. Tā vēsta par Baltijas poētisko dokumentālo kino – unikālu parādību pasaules kino vēsturē. Filmas meditatīvais ritms un režisoru Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa pieeja, izmantojot paņēmienus, ar kādiem strādājuši viņu pašu filmas varoņi, pārvērš Laika tiltus kino poēmā par kino poētiem. Filma pirmizrādi kinoteātros piedzīvos 5. septembrī, bet jau 6. septembrī plkst. 19:30 LTV1 skatītāji varēs vērot stāstu par tās veidošanas gaitu.

13. septembrī kino raidījums būs veltīts vienai no gaidītākajām simtgades spēlfilmām – režisores Annas Vidulejas pārpratumu komēdijai Homo novus, kas tapusi pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem; filmas pirmizrāde 26. septembrī.

20. septembrī pie LTV skatītājiem dosies raidījums par dokumentālo filmu Kurts Fridrihsons. Gundegas Repšes personiskais stāsts par nepakļāvīgo mākslinieku un izcilo personību kino pirmizrādi piedzīvos 4. oktobrī. Savukārt mēneša noslēgumā – 27. septembrī LTV1 ēterā nonāks stāsts par Ginta Grūbes dokumentālo filmu Lustrum; tā vēsta par nesenās vēstures izvērtēšanu un mēģina skaidrot, kāda bija un ir sistēma, kas pēdējos 25 gadus kavē Latvijas attīstību. Šī filma pie kinoskatītājiem nonāks īsi pirms Lāčplēša dienas – 8. novembrī.

Oktobrī LTV skatītāji varēs vērot stāstus par četru filmu veidošanu – Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei pirmizrāžu virkni noslēgs Rozes Stiebras animācijas filma Saule brauca debesīs, Dāvja Sīmaņa spēlfilma par Žaņa Lipkes varonību Tēvs nakts, Edmunda Jansona animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, Gata Šmita spēlfilma 1906.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
LTV komunikācijas speciāliste
67200371, 26238231
krista.priedite@ltv.lv