LTV uzņemta dokumentāla filma par leģendāro aktieri Uldi Pūcīti

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Purva bridējs – Uldis Pūcītis”, tās autori ir režisors Guntis Lēmanis un scenārija autore Ilze Strenga. Filmā par leģendāro aktieri stāstīs laikabiedri no visiem viņa dzīves posmiem – sākot ar skolasbiedriem no Rankas, beidzot ar cilvēkiem, kuriem bija iespēja sadarboties ar aktieri viņa dzīves pēdējos gados.

Šogad aprit 20 gadi, kopš leģendārā aktiera vairs nav starp mums, taču viņa talants un Pūcīša radītie kino varoņi ir nemirstīgi. Aktieris Uldis Pūcītis (15.04.1937.–14.12.2000.) ir viena no spožākajām zvaigznēm Latvijas aktiermākslas zvaigznājā – no dabas apveltīts ar vīrišķīgiem vaibstiem un stāju, dumpiniecisku harizmu un aktiera talantu. Ne velti viņa vārds ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā. Reti vienā personībā līdzās pastāv viegli ierosināms temperaments, emocionalitāte un analītisks prāts, un tas ļāva katru lomu ne tikai emocionāli izdzīvot, bet arī intelektuāli interpretēt.

14. decembrī apritēs 20 gadi, kopš aktiera vairs nav starp mums, taču Uldi Pūcīti joprojām uzskata par vīrišķības etalonu. Latvijas Televīzijas dokumentālā filma Purva bridējs – Uldis Pūcītis visaptveroši parādīs daudzu paaudžu mīlētā aktiera dzīves ceļu un likteni, spožās lomas, trauslo emocionālo pasauli, sapņus par režiju, vilšanos, konfliktus, radošās mocības, piepildītās un nepiepildītās ieceres un personīgās kaislības.

“Tikai pāris ieraksti glabā Ulda Pūcīša intervijas – tādu vienkārši nebija, jo viņu nemēdza intervēt ne padomju laikā, ne arī vēlāk. Arī daudzi lomu ieraksti pagaisuši no lentēm,” norāda filmas scenārija autore Ilze Strenga. Tieši tādēļ ļoti liela filmas vērtība ir Pūcīša laikabiedru stāsti. Par viņiem aktieris arī pats rakstījis savās dienasgrāmatās. Tie ir Pūcīša tuvie cilvēki, laikabiedri, radošie domubiedri, kino un teātra zinātnieki, novadnieki un skolasbiedri Rankas septiņgadīgajā skolā, studiju biedri un citi. Stāstos par Pūcīti dalīsies Rolands Kalniņš, Miks Zvirbulis, Līga Liepiņa, Ausma Kantāne, Olga Dreģe, Lidija Pupure, Tatjana Dzjuba, Maija Eglīte, Alvis Hermanis, Juris Rijnieks, Armands Zvirbulis, Zane Jančevska, Juris Lisners, Arta Tone, Ingrīda Burāne, Dita Rietuma, Edīte Tišheizere, Inta Tirole, Gundars Āboliņš, Lāsma Kugrēna un citi.

Uldi Pūcīti mīlēja kino – sešdesmito gadu vidū viņu, dabisku un vienkāršu, ieraudzīja kinorežisors Rolands Kalniņš, bet aizliegtās filmas Četri balti krekli (1967) slavas mirkli Kannu kinofestivālā 2018. gadā aktieris varēja vērot tikai no debesu juma. Godinot aktiera talantu, uzreiz pēc dokumentālās filmas Purva bridējs – Uldis Pūcītis būs iespējams noskatīties leģendāro Leonīda Leimaņa filmu Purva bridējs (1966) ar Viju Artmani un Uldi Pūcīti galvenajās lomās.

Dokumentālā filma “Purva bridējs – Uldis Pūcītis” – 13. decembrī 21.10 LTV1 un Re:play.lv.