Latvijas filmas izrāda Norvēģijas lielākajā bērnu kinofestivālā

Luksemburgā no 6. līdz 23. oktobrim 9. reizi norisinās ikgadējais filmu festivāls CinEast. Starp 8 filmām, kas iekļautas festivāla oficiālajā konkursa programmā, iekļuvusi Renāra Vimbas debijas filma “Es esmu šeit”. Starptautiskā konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti 21. oktobrī.

Starp festivāla īpašajiem viesiem ir arī Latvijā pazīstamais vācu aktieris Ulrihs Matess – Dāvja Sīmaņa filma “Pelnu sanatorija”, kurā vācu aktieris atveidoja galveno lomu, iekļauta festivāla programmā. Latviju festivālā CinEast pārstāv arī Lailas Pakalniņas filma “Ausma”, kas pavisam nesen kļuvusi par Latvijas pieteikumu “Oskara” balvai un iekļuvusi Eiropas Kino akadēmijas šī gada labāko filmu sarakstā.

Festivālā padomāts arī par jaunākajiem skatītājiem – īpašā 40 minūšu garā programmā tiks izrādītas Daces Rīdūzes un Jāņa Cimmermaņa animācijas filmas – “Tīģeris”, “Meža sargi” un citas.

Festivālā CinEast šogad pārstāvētas 18 Centrālās un Austrumeiropas valstis, uz festivāla ekrāniem nonāks 62 pilnmetrāžas un 40 īsfilmas.