“Lupatiņi” iznāk jaunos formātos

Sestdien, 12. decembrī Kalnciema ielas kvartālā notiks bērnu kultūras projekta “Lupatiņi” jaunāko izdevumu atvēršanas svētki. Izdevniecība “Liels un mazs” un animācijas filmu studija “Atom Art” laiž klajā Latvijā un arī pasaulē iemīļotā animācijas filmu cikla “Lupatiņi” jaunāko īsfilmu DVD un Jēkaba Nīmaņa dziesmu CD “LuPantiņi”, Ineses Zanderes grāmatu “Lupatiņu rīts” un Reiņa Pētersona veidoto sienas kalendāru 2016. gadam “Lupatiņu gads”.

“Ikdienišķi priekšmeti – zeķes, pogas, cimdiņi – ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tiem ir pat interesantāk, nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, “Lupatiņu” autori, un šī spēle palīdz bērniem saprast pašiem sevi, mācīties dzīvot,” saka Inese Zandere.

“Lupatiņi” ir stāsti par četriem auduma bērniņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu un Spilventiņu, kuri kopā ar Kaķi dzīvo skaistā audumu mājiņā un iepazīst pasauli.

Ineses Zanderes grāmata “Lupatiņu rīts” stāsta par Lupatiņu grūtajiem rīta darbiem – kā pamosties pašiem un pamodināt gaismu, kā apsēsties pie galda, ja krēsliņi grib auļot un virpuļot? Vai brokastīs labāk uzvesties kā zvirbulim vai kā kazlēnam?

Daudzi citi Lupatiņu piedzīvojumi atrodami DVD diskā iekļautajās sešās Edmunda Jansona veidotajās īsfilmās, kurās Lupatiņi pēta dažādas dzīvē noderīgas lietas – kas mīt vannasistabā, kāda mājiņa būtu vispiemērotākā mājdzīvniekam, kur dzīvo ziema, ar ko būtu interesanti precēties un vai var izārstēties, ēdot konfektītes, – un noskaidro, kurš no Lupatiņiem prot vislabāk noslēpties.

CD “LuPantiņi” skan 13 Jēkaba Nīmaņa dziesmas no animācijas filmām, kā arī vēl nekur citur nedzirdētas dziesmas bērniem.

Reiņa Pētersona ilustrētajā sienas kalendārā “Lupatiņu gads” visu 2016. gadu varēs pavadīt kopā ar Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu, Spilventiņu un Kaķi, turklāt katram mēnesim Inese Zandere sacerējusi savu dzejolīti.

12. decembrī pulksten 12:00 Kalnciema ielas kvartāla Brūnajā mājā notiks “Lupatiņu” atvēršanas svētki – Jēkaba Nīmaņa dziesmu koncerts ģimenēm ar bērniem un “Lupatiņu” animācijas filmu skatīšanās, rakstnieces Ineses Zanderes un JRT aktiera Kaspara Znotiņa lasījumi. Pēc priekšnesumiem bērni mākslinieces Ūnas Laukmanes vadītajā radošajā darbnīcā varēs izveidot savu eglītē iekarināmo Zeķīti.

Grāmatas “Lupatiņu rīts” un animācijas filmu cikla DVD izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, kalendāra “Lupatiņu gads” izdošanu atbalsta A/S “Antalis”. Filmu veidošanu atbalstījis Nacionālais kino centrs.

Visus projekta ”Lupatiņi” izdevumus par visizdevīgākajām cenām var iegādāties bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” mājas lapā: http://www.lielsmazs.lv/index.php/lv/gramatas/ un izdevniecības redakcijā Tērbatas ielā 49/51-12, kā arī lielākajos grāmatu veikalos visā Latvijā. Rīgā izdevumi meklējami arī galerijā “Istaba”, Kr.Barona ielā 31A, dizaina preču veikalā “M50”, Miera ielā 17, grāmatu un kultūras preču mājā “NicePlace Mansards”, Kr.Barona 21A, un citur.

Animācijas filmu treileris noskatāms šeit: https://vimeo.com/141636533

Kontakti:
Alīse Nīgale,
liels un mazs direktore
pasts@lielsmazs.lv; 29158438
www.lielsmazs.lv
www.atomart.lv